ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Навчені ВГМК бульдозеристи вже працюють

Навчені ВГМК бульдозеристи вже працюють
Навчені ВГМК бульдозеристи вже працюють

02.10.2018

Одинадцять слухачів курсів, організованих комбінатом, успішно склали іспити, а чотири з них вже приступили до виконання нових для них обов’язків.
 
«Нарешті потребу у важливих для нас вакансіях – машиністах бульдозерів, - буде закрито», - не приховує радості начальник відділу розвитку персоналу філії «ВГМК» Олександр Повстянко. Адже 11 слухачів відповідного курсу у вересні успішно склали іспит з цієї професії, а четверо вже працюють на гірничо-транспортному виробництві (ГТВ) філії.
Олександру довелося зробити чимало роботи, аби організувати навчання потрібних професій, особливо для ГТВ. Як відзначив в.о. голови правління ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Олександр Гладушко, компанія суттєво оновила транспортні парки обох філій, ще й іноземною технікою. Тож, навіть досвідчені водії потребують набуття нових навичок користування сучасними машинами.    
З цих причин у травні 2018 року відділ підготовки кадрів філії відкрив курси з навчання слухачів за професією «машиніст бульдозера (гірничі роботи)», на які було зараховано 21 особу. Це були і працівники комбінату з інших підрозділів, і мешканці міста, які бажають працювати на ВГМК.
Навчання проходило у два етапи – теоретична частина і практична. Лекції начитували фахівці  підприємства, які мають високий професійний рівень і досвід роботи на комбінаті: Дмитро Посукан, механік (з бульдозерної техніки, скреперів та автогрейдерів) ГТВ, Віталій Лазуков, інженер з безпеки руху ВПБ, Володимир Дрозд, начальник відділу охорони праці, Олег Волков, начальник ВЦЗтаЗПБ. До професійно-практичної підготовки були залучені діючі інструктори виробничого навчання – машиністи бульдозерів високого рівня кваліфікації: Олександр Кривошеєв, Олександр Богдан, Сергій Лихолат, Андрій Давидюк, Василь Худяков, Андрій Крихта, Василь Колчин, Геннадій Карпенко, Андрій Лисенко, Олександр Савов, Юрій Лищенко, Микола Волков та інші. Загальний контроль та кураторство за навчанням здійснював інженер ІІ категорії ВРП Антон Боклаг.
З 21-го абітурієнта до кінця навчання, а саме - до іспиту, дійшли лише 12 чоловік, а успішно склали його – 11. Та цього достатньо, щоб закрити попит на вакансії з даної професії.
Наразі, з працівників комбінату, які отримали дану кваліфікацію, вже переведено до ГТВ машиністами бульдозера 2 чоловіки,  ще два після успішного складання іспиту прийнято ззовні.
Сергій Малий, один з працевлаштованих на ВГМК, розповідає: «Я хотів працювати на комбінаті, саме на ГТВ. І  коли побачив об’яву в місті про відкриття курсів, вирішив подати заявку на участь. Я пройшов співбесіду і був зарахований на навчання. Звичайно, були деякі сумніви, адже професія з нелегких, техніка іноземного виробника… Але інструктор виробничого навчання, досвідчений машиніст бульдозера Арсен Ібавов за дві зміни розвіяв мої сумніви. З кожною наступною зміною я розумів, що у мене все вийде. Результат – я отримав свідоцтво і влаштувався на роботу. Знайомлюся з колективом, який дружньо мене прийняв. Сподіваюся зробити свій внесок у розвиток підприємства, а особливо ГТВ, яке надало мені можливість самореалізуватися».
 
Начальник ВПР Олександр Повстянко стверджує, що його відділ готовий приймати та виконувати заявки структурних підрозділів на навчання персоналу та завжди підтримує пропозиції замовників на покращення якості навчання.