ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | На філії «ІГЗК» встановлять сепаратори провідного світового виробника

На філії «ІГЗК» встановлять сепаратори провідного світового виробника
На філії «ІГЗК» встановлять сепаратори провідного світового виробника

08.10.2018

ОГХК здійснила передплату в розмірі $213 тис за блок нових гвинтових сепараторів австралійської компанії  Minerals Technologies
 
Обладнання буде виготовлятися протягом п’яти місяців. Загальна вартість інвестиції складе понад $700 тис. Австралійські сепаратори працюватимуть на оновленій фабриці кар’єру №9. В компанії очікують, що вони суттєво змінять економічні показники переробки титановмісної руди на цій ділянці виробництва. А саме – збільшать показник вилучення корисного компонента до більше ніж  90%. Це означає, що вихід готової продукції теж суттєво збільшиться, що поліпшить економічні показники кар’єру №9.  
 
«Вперше за історію ОГХК ми приступили до суттєвого оновлення виробництва на Іршанській філії. Інвестиція в гвинтові сепаратори на ІГЗК – це частина плану з реконструкції фабрики кар’єру №9 та будівництва нової фабрики на кар’єрі №8», - говорить в.о. голови правління ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Олександр Гладушко.
 
Нагадаємо, 16 серпня ОГХК передплатила поставку двох нових батарей гідроциклонів на адресу ІГЗК. Перша батарея гідроциклонів британського виробника Warman марки CAVEX вже доставлена на філію. Інвестиції в це обладнання планувалися на рівні 4 млн грн.
 
І гідроциклони, і сепаратори -  важливі складові технології збагачення титанових руд. Вони дозволяють підвищити ступінь вилучення корисних компонентів з сировини та збільшити вихід готової продукції. Це суттєво впливає на економіку підприємства.
 
Наскільки зросте випуск продукції на фабриці поки що рано говорити, вважає заступник головного інженера філії «ІГЗК» Андрій Іванченко. Він втілює проекти з модернізації та будівництва фабрик на підприємстві.
 
Працювати на існуючому обладнанні стає дедалі витратніше та економічно невиправдано, вважає Іванченко. «На фабриках працюють гвинтові сепаратори 60-х років випуску. І саме ОГХК взялася за оновлення основного виробництва на філії», - коментує він.
 
За словами Іванченка,  останній аналіз технічного стану збагачувального обладнання показав низькі показники вилучення ільменіту в концентраті та низьку ефективність роботи діючого обладнання. «Ці чинники стали для нас підставою для проведення заходів щодо реконструкції діючої технологічної лінії. Основною метою є поліпшення технологічних показників роботи даної ділянки.  І керівництво компанії з розумінням поставилося до цієї потреби», - говорить спеціаліст підприємства.
 
Чому вибір пав на австралійську компанію Minerals Technologies, а саме - гвинтові сепаратори марки MG6.3 та HG10i?
 
Ці сепаратори або їхні аналоги не виготовляються в Україні, а компанія Minerals Technologies є світовим лідером у виробництві обладнання для збагачення розсипних родовищ титанових руд. Її обладнання застосовують провідні компанії в галузі видобутку і переробки руд, а саме - DU PONT, Iluka, Kenmare, Trimax та інші.