АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Блискучий виступ вільногірців на Чемпіонаті України з козацького двобою за підтримки ОГХК

Блискучий виступ вільногірців на Чемпіонаті України з козацького двобою за підтримки ОГХК
Блискучий виступ вільногірців на Чемпіонаті України з козацького двобою за підтримки ОГХК

16.10.2018

У місті Києві з 12 по 14 жовтня у спортивному комплексі НПУ пройшов чемпіонат України з козацького двобою, в якому взяло участь близько 600 бійців з усієї України. ОГХК спонсорувала участь у змаганнях чотирьох кікбоксерів з Вільногірська, які виступили у складі збірної Дніпропетровської області. До рідного міста спортсмени привезли 3 золота, 2 срібла та 2 бронзи.
Валерія Худякова, Денис Толкачов, Яків Хопров та Назар Євтушенко – ці імена вже стали відомими у нашому місті. А все завдяки тому, що ці діти наполегливо та старанно тренуються, мають кваліфікованого тренера, неабияку підтримку батьків, і найголовніше – молоді кікбоксери, завдяки спонсорській підтримці компанії, мають можливість взяти участь у поєдинках не тільки районних чи обласних, а і всеукраїнських та світових. Для цього потрібна суттєва фінансова підтримка, якою ОГХК повністю їх забезпечує.
Нагадаємо, компанія є офіційним спонсором вільногірських кікбоксерів, починаючи з січня 2018 року. За цей час з масштабних всеукраїнських змагань, чемпіонатів Європи та світу спортсмени привезли до рідного міста – 13 золотих, серед яких медалі чемпіонів світу і Європи, 8 срібних та 10 бронзових медалей. І це, не рахуючи обласних чи регіональних змагань, де загальну кількість їхніх перемог важко злічити.
Як ми писали раніше, Валерія Худякова, Денис Толкачов, Яків Хопров та Назар Євтушенко пройшли відбір на обласних змаганнях і увійшли до збірної Дніпропетровської області на чемпіонат України з національного виду бойових мистецтв – козацького двобою.
На відміну від інших видів єдиноборств, козацький двобій має українське національне підґрунтя. Чемпіонати з цього виду спорту завжди присвячуються Небесній сотні, а цього року дата проведення змагань співпала з Днем захисника України, що стало дуже символічним.
Президент української спортивної федерації, заслужений тренер України Володимир Радіонов на відкритті чемпіонату привітав усіх зі святом та початком змагань. У своєму виступі він підкреслив, що метою розвинення козацького двобою в Україні є виховування сильної нації. «Діти це наше майбутнє, і кожен молодий боєць, юний козак, завжди готовий відстояти свою честь, своє здоров'я, захистити своїх близьких і, звичайно ж, захистити свою Батьківщину!».
У козацькому двобої існує два основні розділи: легкий – це борня і жорсткий – герць. В свою чергу борня та герць розподіляються на три рівні. Якщо провести паралель з кікбоксингом то борня-1 та герць-1 це аналог Light Contact та Full Contact, борня-2 та герць-2 – К1, легка та жорстка версія відповідно, а борня-3 та герць-3 – це повний ММА. Наші кікбоксери боролися у розділах: борня-1, борня-2 та герць-1.
В перший день змагань для бою у розділі герць-1 в октагон (спеціалізований ринг української федерації з козацького двобою) двічі вийшов Денис Толкачов. Тільки-но розпочався перший бій, на перших секундах наш боєць наніс влучний удар супернику, і відправив його у нокаут. У фінальному змаганні суперник Дениса взагалі зняв свою кандидатуру з бою, побачивши, чим закінчився попередній поєдинок Толкачова. Тож, уже в перший день наша команда отримала перше золото.
Пізніше на татамі вийшла Валерія Худякова і у розділі борня-1 провела важкі бої, адже суперниці в неї були сильні. Але Валерія показала себе кращою і виборола золоту медаль у борні-1.
Наступного дня розпочав поєдинки Яків Хопров. У півфінальному бою розділу борня-2 боротьба була на рівних і судді призначили екстра-раунд, в якому, на жаль, Якову не вистачило зовсім трохи до перемоги, і він отримав бронзу. У розділі борня-1 Яків також отримав бронзову медаль.
Назар Євтушенко у своїй віковій категорії в розділі борня-1 мав велику конкуренцію, і, щоб отримати срібну медаль, йому довелося провести серію боїв, які проходили підряд з невеликим проміжком. Часу для відпочинку та відновлення сил у нього було замало, що й зіграло роль у фінальному бою.
Повторивши успіх попереднього дня змагань, Денис Толкачов за допомогою нокауту виборов ще одне золото, але вже у розділі борня-1, а Валерія Худякова в цьому ж розділі, у своїй віковій категорії отримала срібну медаль.
Загалом спортсмени привезли до рідного міста з чемпіонату України 3 золота, 2 срібла та 2 бронзи.
«Юні спортсмени, ваші перемоги – наші перемоги! Ви надихаєте нас працювати ефективніше, а наша підтримка, як показує практика, надихає вас на нові досягнення. Ми пишаємося вашим результатом та, безумовно, будемо підтримувати у подальших випробуваннях», - коментує результати вільногірців в. о. голови правління АТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
Тепер на юних бійців чекають тренування та більш старанна підготовка, адже попереду світові змагання, які відбудуться у грудні в місті Харкові. Усі чотири спортсмени візьмуть участь у боротьбі за високі нагороди та звання чемпіонів світу.
Катерина Дрозд