АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Працювати – то в гарних умовах

Працювати – то в гарних умовах
Працювати – то в гарних умовах

24.10.2018

Компанія започаткувала роботу з благоустрою робочих місць тих працівників, що працюють у надважких умовах - в карєрах. Проведено ремонти побутових приміщень та облаштовано території працюючих кар’єрів №7,№8 та №9 філії «Іршанський ГЗК». 
 
Здавалося б кожен з нас має право на належні та безпечні умови праці. Це гарантує нам Конституція  України. Тож, керівництво Об’єднаної  гірничо-хімічній компанії вирішило перевірити, як з цим справи на власних філіях. І виявилося, що не все так, як хотілося б.
 
 Не всі робочі місця відповідали належному рівню. Тому Директор іршанської філії Віктор Сівченко у серпні цього року отримав термінове та пріорітетне завдання від керівництва АТ «ОГХК» - провести ремонти побутових приміщень, встановити біотуалети, та облагородити території на кар’єрах, де працюють наші люди. 
 
Взялися за роботу. Для облаштування побуту робітників та службовців на промислових майданчиках комбінату використовуються вагончики- так звані побутівки. Вони необхідні для зміни одягу, обігріву персоналу, харчування, відпочинку тощо. Також тут розміщуються вагончики для адміністративних, господарських і технічних служб. Таким чином, ці пересувні конструкції формують невеличкі побутові поселення.
У короткий термін спеціалісти цеху будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт філії «Іршанський ГЗК» якісно та своєчасно виконали великий об’єм ремонтних робіт на трьох об’єктах підприємства: кар’єрі №7, кар’єрі №8 та кар’єрі №9. На ці потреби було виділено відповідно: 127,7 тис грн, 45 тис грн та 9,4 тис грн. За мірками компанії витрачено невеликі кошти - майже 270 тисяч гривень. Та результат приємно здивував око.
У побутівках кар’єрів замінено підлоги, застелений новий лінолеуму, відремонтовані стелі та стіни, проведено утеплення стін, відремонтовано або замінено дверні та віконні блоки, проведені  фарбувальні роботи. Як змінилися робочі місця працюючих робітників видно з фото.
Гарні організаторські здібності під час цих ремонтів показав майстер цеху Валерій Шкуринський. Керівництво цеху також відзначає добросовісне ставлення до своїх обов’язків  столярів: Миколи Ковалика та Володимира Хацановського.
Оновлення прийшлися до душі працівникам кар’єрів. «Працюю на кар’єрі №8 більше семи років. Хочу сказати,  що і раніше умови у вагончиках були непогані. Та цього року у наших побутівках провели поточний ремонт: постелили новий лінолеум, пофарбували. Робоче місце має новий вигляд», - говорить вдячна працівниця кар’єру №8 Олена.
 
На кар’єрі №9 проведено капітальний ремонт побутівки для енергетиків. Володимир Тимофєєв, енергетик кар’єру, позитивно відгукнувся про працю ремонтників: «Роботи проведені на оцінку «відмінно». Побутівку енергетиків відремонтували надзвичайно якісно. Було замінено і утеплено стіни, стелю та підлогу. Встановлено двоє нових дверей. Тепер у нашому вагончику буде приємно працювати», - говорить він. Наразі побутове містечко промислового майданчику кар’єру №9 має досить таки привабливий вигляд. У приміщеннях та на території  поселення панує чистота і порядок.  Відчувається неабиякий естетичний смак людей, які тут працюють. Колоритом побутового містечка кар’єру є доглянута клумба на українські мотиви у вигляді народного побуту. Напевно, тут розуміють, що майже 10 років життя людина проводить на роботі. Тому місце для праці має стати місцем життя, а не «перекантовування» на виробництві.
Додамо, що для поліпшення санітарно - гігієнічних нормативів кожному кар’єру іршанської філії були придбані мобільні туалетні кабіни. Яким би само собою зрозумілим це не здавалося, та люди оцінили такі зміни на свої робочих місцях. «Приємно, звичайно, що потурбувалися і про жіночий колектив кар’єру, установивши біотуалет», - говорить працівниця кар’єру №8.
Ставлення до роботи починається з місця, де робітник переодягається, відпочиває чи обідає. Про це не слід забувати. Сподіваємося, розпочату ініціативу підхоплять інші підрозділи філії.
 
Олександр ГоляченкоФото автора