АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Новий Hitachi перевантажуватиме іршанський ільменіт

Новий Hitachi перевантажуватиме іршанський ільменіт
Новий Hitachi перевантажуватиме іршанський ільменіт

05.11.2018

Об’єднана гірничо-хімічна компанія придбала для іршанської філії чергову спецтехніку. Цього разу - фронтальний ковшовий навантажувач відомої японської фірми Hitachi вартістю 5,4 млн. гривень. Техніка вантажитиме продукцію на відправку.
 
Можливості новинки оцінив інженер I категорії відділу головного механіка філії «ІГЗК» Олексій Васянович. За його словами, наватажувач Hitachi ZW310-5B – потужна машина та має багато позитивних технічних характеристик. «Величезною перевагою нового модуля є дизельний двигун Hino потужністю 213 кВт або 295 кінських сил», - говорить Васянович. За його словами, навантажувач обладнаний посиленим V-подібним  ковшем ємністю 3,4 м3. Він  має наступні габарити (довжина × ширина × висота): 9,03×2,93×3,53 м. Його  вага у робочому стані складає 24 510 кг. Швидкість руху - 37 км/год. Максимальна висота розвантажування - 3,09 м. Радіус повороту - 7,25 м. Вантажопідйомність - близько 20 тон.
 
Начальник транспортно-технологічного цеху філії «Іршанський ГЗК» Віталій Андрійчук задоволений  новою транспортною одиницею, яка надійшла у його виробничий підрозділ. «Ми вдячні компанії за нове придбання. Цей помаранчевий красень-силач працюватиме на прирейковій базі комбінату. Оскільки Hitachi є багатофункціональним навантажувальним модулем, то його будемо застосовувати як для підйому, так і для переміщення вантажів», - розповідає він про призначення нової транспортної одиниці.
 
 Останні 20 років на комбінаті виконував навантажувальні роботи  навантажувач американської фірми Caterpillar. Він відпрацював більше 30 000 мото-годин та нині знаходиться на ремонті. «Надалі відремонтований Caterpillar використовуватиметься у цехах філії на виконанні різних робіт», - розповідає Андрійчук.
Новим «японцем» Hitachi будуть керувати водії Олександр Зайнчуківський та Валерій Сировий.
«Звичайно, завжди приємно працювати на новій техніці. Кабіна обладнана кондиціонером з автоматичним керуванням. А це велика зручність та значний комфорт для водія. Треба буде трохи підучитись, бо ж техніка іншого виробника більш сучасна, ніж старенький Caterpillar,  на якому я відпрацював 12 років»,говорить досвідчений водій нового навантажувача Олександр Зайнчуківський.
Головний механік комбінату Олександр Денисенко повідомив, що незабаром на іршанську філію прибуде представник компанії, у якого «ОГХК» придбала Hitachi. Він навчатиме, інструктуватиме іршанських водіїв  навантажувача та проведе разом з ними низку підготовчих робіт до початку експлуатації Hitachi.
Іршанці мають багато сподівань щодо японського сучасного «коня». «Ми очікуємо, що нова одиниця спецтехніки значно пришвидшить завантаження готової продукції у вагони на прирейковій базі філії. А це, в свою чергу, призведе до збільшення обсягу виконаних робіт за зміну», - говорить директор філії «ІГЗК» Віктор Сівченко.
Новий навантажувач зекономить своєму підрозділу паливо, а працівникам  - сили та час на ремонти, вважає в. о. голови правління АТ «ОГХК» Олександр Гладушко. Нова техніка перевантажить більше продукції та поліпшить загальну виробничу економіку філії, вважає керівник.  
За його словами, Hitachi – шістнадцята одиниця транспортної техніки, придбана філії Об’єднаною гірничо-хімічною компанією в 2017-2018 роках. Вартість інвестицій у транспорт на ІГЗК з придбанням «японця» склала 21,5 млн грн.