АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Ліквідуємо проблему погіршення оборотної води на ВГМК

Ліквідуємо проблему погіршення оборотної води на ВГМК
Ліквідуємо проблему погіршення оборотної води на ВГМК

02.11.2018

У жовтні ОГХК придбала новий насос для земснаряду «Вільногірець». Агрегат значно покращить процес розчистки ковша водозабору, прискорить очищення оборотної води, та поліпшить виробничі показники
 
Вартість нового насосу  16/12тHG становить 2,86 млн грн. Він має майже на третину більшу потужність від працюючого на земснаряді аналогу та покращить ситуацію з умістом глини у оборотній воді. На це сподіваються фахівці філії.  
 
Нагадаємо, кілька місяців тому на філії «ВГМК» погіршилася якість оборотної води, яка вкрай важлива у технологічному процесі підприємства. За стандартами склад глинистих домішок оборотної води не має перевищувати 0,1 г/м³, а у серпні цей показник сягнув 20 г/л. Це ускладнило випуск готової продукції необхідної якості і кількості.
 
З моменту виникнення проблеми, яка призвела до зниження об’ємів випуску продукції, та часткової втрати виробничої лінійки, керівництво підприємства та збагачувального виробництва постійно працює у напрямку вирішення даної ситуації.
 
Зокрема, силами фахівців філії було реалізовано кілька термінових заходів, які дозволили підтримати підприємство у робочому стані. Проводилося нарощування бортів водойми освітлення та підвищення рівня води у самій водоймі. Конструктивно змінені всмоктувачі насосних станцій, які подають воду на фабрику.
 
Заміна старого насосу земснаряду на новий  - один із заходів, який дозволить поліпшити якість оборотної води та не втрачати продукцію. Як вважає начальник дільниці хвостового господарства збагачувального виробництва філії «ВГМК» Дмитро Стоянов,  новий агрегат дозволить перекачувати більший об’єм пульпи на значні відстані. Справа в тім, що останнім часом застарілий агрегат почав виходити з ладу і як наслідок, глинисті домішки у складі оборотної води значно перевищили норму. Відповідно, зменшилась ефективність поділу концентратів на всіх стадіях сепарації.
 
Саме тому керівництво філії з погодження офісу ОГХК придбало на земснаряд «Вільногірець» більш потужний насосний агрегат для забезпечення ефективнішої роботи цього обладнання. Новий насос має виробничу потужність 3400 м³. Це на 30% більше, ніж старий насос ГРАУ 2600/60  (потужність 2600 м³).
 
Новий насос вже прибув на філію. Наразі проводяться підготовчі роботи з його установки. Двигун проходить випробування та ТО в енергоцеху підприємства. Найближчим часом буде проведено демонтаж старого насоса і встановлення нового.
 
Роботи в напрямку поліпшення якості оборотного водопостачання триватимуть і надалі. Проблема якості оборотної води не може вирішитись одномоментними заходами. Вона вимагає реалізації більш дорогих та триваліших за часом проектів.