АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Іршанці взялися за розробку Букінської ділянки

Іршанці взялися за розробку Букінської ділянки
Іршанці взялися за розробку Букінської ділянки

15.11.2018

Філія «ІГЗК» проводить інженерні вишукування з метою будівництва нової збагачувальної фабрики та хвостового господарства на Букінській ділянці Межирічного родовища. Проект дасть комбінату перспективу роботи на багато років вперед.
 
Як правильно побудувати збагачувальну фабрику?  Де розташувати хвостосховище? На ці та інші питання стосовно нового гірничо-збагачувального комплексу, який компанія має намір розташувати на так званих «Буках» (Букінська ділянка) повинна дати інжинірингова компанія, яка наразі проводить геологічно-інженерні вишукування на згаданій ділянці.
 
Головній інженер філії «Іршанський ГЗК» Микола Васянович повідомив, що свого часу Букінська ділянка була включена до перспективного плану розвитку комбінату  на 2016 – 2020 роки. Тому він з надією оцінює цей проект. «На «Буках» ми плануємо розробити новий кар’єр та побудувати збагачувальну  фабрику. Тут діятиме хвостове господарство. Якщо усе піде згідно з планом, і вишукувальні роботи дадуть позитивний результат, то на Букінській ділянці комбінат зможе працювати ще приблизно 35 років», – зазначає Микола Васянович.  
 
Там, де зараз проводять буріння, у майбутньому розташується хвостове господарство гірничо-збагачувального комплексу. Власне, хвостосховище складатиметься з трьох частин, відділених одна від одної огороджувальними дамбами. Висота споруди сягатиме 12 метрів. Також будуть проведені магістральні та розподільчі пульповоди. Тут спорудять будівлі пересувної насосної станції оборотного водопостачання, водоводу оборотної води, споруди для скиду води. Ще з’являться на проектованій ділянці дренажні канави з водозбірними ємностями та дренажні насосні станції.
 
Польові вишукувальні роботи на філії «Іршанський ГЗК» розпочалися у серпні цього року. У грудні, після проведення лабораторних  досліджень та здійснення камеральної обробки інформації, фірма надасть комбінату  офіційний звіт та рекомендації щодо майбутнього будівництва. Про це розповіла т.в.о. начальника служби головного геолога філії «ІГЗК» Тетяна Дьоміна. Іршанці активно співпрацюють з інженерами-розвідниками. «Наша геологічна служба в особі техніка-геолога Артура Васяновича та геодезиста Михайла Хомюка допомагають та здійснюють контроль за глибиною свердловин, відбором монолітів ґрунтів, які проводять дослідники», - говорить Тетяна Дьоміна.
 
Розробка кар’єру, будівництво нової збагачувальної фабрики та спорудження хвостосховища передбачає величезний об’єм робіт та суттєвих капіталовкладень. «До цього  готові в Об’єднаній гірничо-хімічній компанії», - запевняє в.о. голови правління АТ «ОГХК» Олександр Гладушко. «Даний проект є одним з двох перспективних напрямків подальшого розвитку Іршанської філії. Якщо наші сподівання підтвердяться, це забезпечить іршанців додатковою роботою, а державу - податковими відрахуваннями. Це проект, від якого виграє і громада, і держава», - говорить Олександр Гладушко.  
 
Компанія, окрім розвідувальних робіт, вже вклала кошти в дослідження проб титанових руд на Букінській ділянці. У жовтні партія об’ємом 3,5 т була відправлена на адресу австралійської інженерно-консалтингової компанії Allied Mineral Laboratories (підрозділ TZMI). Вартість послуг компанії за договором, укладеним у вересні 2018 року, становила $128 тис. (3,6 млн грн). В АТ «ОГХК» очікують, що Allied Mineral Laboratories на підставі зроблених аналізів у подальшому розробить технологію видобутку титанових руд та виробництва готової продукції.
 
Також у компанії чекають на рішення уряду щодо розробки документації під інший проект - освоєння нових 154 га площ Межирічного родовища, які розташовані у Хорошівському та Коростенському районах. Під ці плани ОГХК планує будувати нову збагачувальну фабрику.