АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Фабрика №3 філії «Іршанський ГЗК» «загуркотіла» по-новому

Фабрика №3 філії «Іршанський ГЗК» «загуркотіла» по-новому
Фабрика №3 філії «Іршанський ГЗК» «загуркотіла» по-новому

03.12.2018

Нещодавно на збагачувальній фабриці №3 філії «ІГЗК» змонтували нове виробниче обладнання – гуркіт інерційний. Ця спеціалізована технологічна машина полегшить умови праці робітників підрозділу та підвищить продуктивність усього процесу збагачення руди.
 
Гуркіт - транспортне виробниче обладнання, що проводить розподіл сипучих матеріалів на фракції. Він вмонтований у ланцюг дробильно-сортувального обладнання збагачувальної фабрики і є незамінною ланкою виробничого процесу. Гуркіт потрібен для процесу сортування чорнового концентрату та відкидання непотрібних домішок великих фракцій (галька, каолін, сторонні предмети).
 
На заміну нового обладнання витрачено майже 400 тис. гривень. Який ефект очікується від установлення нового гуркоту на збагачувальній фабриці №3? Справа у тому, що працювати на старому обладнанні було надзвичайно важко та трудомістко.  Постійне засмічення сіток призводило до вимушених зупинок цілого виробничого ланцюга. Щоб усунути забруднення сіток,  потрібно було разів 5 чи 6 за зміну зупиняти виробничий процес. 
 
Тепер, завдяки новому, більш сучасному інерційному гуркоту, кількість зупинок буде зменшено до мінімуму. Продуктивність праці зросте більше, ніж на 15%. Це означає, що збільшиться переробка чорнового концентрату, а значить, підвищаться основні показники збагачення на фабриці.
 
До того ж, нове обладнання поліпшить умови праці у підрозділі. Начальник фабрики Олександр Перетейко зазначив, що метою ремонтних робіт на цьому виробничому ланцюгу було, поміж іншого, полегшення умов  роботи працівників. «Раніше нашим робітникам  доводилось вручну багром чи лопатою розбивати крупні сторонні предмети, а потім лопатою усе це перевантажувати у контейнер. Тепер увесь непотріб самостійно попадає прямісінько у контейнер», - говорить Перетейко.
 
 
Головний інженер фабрики Сергій Боровський повідомив, що на виробничому підрозділі проведено  реконструкцію вузла прийому чорнового концентрату, а саме: подовжено існуючий конвеєр та змонтовано новий гуркіт інерційний легкий (ГІЛ-32). Він здійснює прийом чорнового концентрату з головних підрозділів філії: кар’єру №7, кар’єру №8, кар’єру №9 та гірничої дільниці збагачувальної фабрики №1.
 
Принцип роботи ГІЛу побудований на вібраційних процесах, за допомогою яких вихідний матеріал, під дією відцентрової сили рівномірно розподіляється по каліброваному ситу і просипається через його комірки.  «Іншими словами, гуркіт – це велике виробниче сито, на якому відбувається відсів крупних кусків породи чи матеріалі від дрібних», - пояснює технолог фабрики Дмитро Трик. 
 
Начальник збагачувальної фабрики відзначив професійну та злагоджену роботу, а також подякував за  відмінну працю технологу, старшому майстру Дмитру Трику,  майстрам Олегу Карпенку, Андрію Мельнику, Анатолію Гідерашку, механікам Володимиру Костюченку, Валерію Романчуку, енергетику Анатолію Рашку, слюсарям-ремонтникам  Віталію Дубінчуку, Сергію Кучерову, електрогазозварникам Анатолію Васяновичу, Віктору Антонову, електрозварнику Миколі Будішевському, сепараторникам Станіславу Сидорчуку, Олександру Березюку.