АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Інвестиціі у філію "ВГМК" склали майже 400 млн грн

Інвестиціі у філію "ВГМК" склали майже 400 млн грн
Інвестиціі у філію "ВГМК" склали майже 400 млн грн

28.12.2018

2017-2018 рр для філії «ВГМК» вважаються роками інвестицій та модернізацій, адже саме у цей період компанія вклала значні капітали у оновлення старої техніки, придбання нової та у модернізацію основних ланок виробництва. Економічний ефект філія вже відчула  
 
46 одиниць нової техніки
 
Починаючи з 2017 року, ОГХК придбала для вільногірського комбінату 46 одиниць техніки – це сучасні автосамоскиди BELL, які суттєво доповнили існуючий парк кар’єрних машин, навантажувачі JCB, які будуть задіяні не тільки у кар’єрі, але й у ремонтах та завантаженні готової продукції, автомобіль МАЗ для переміщення ремонтних бригад, легковики, а також ще один новенький причіп-важковоз, який дозволить оперативніше перевозити бульдозери та інше важке обладнання. На ці придбання компанія витратила близько 300 млн грн, з яких понад 195 млн грн було сплачено за нові самоскиди BELL.
 
21 старий БеЛАЗ отримав нове життя
 
Окрім придбання нової техніки, компанія вклала значні кошти в ремонт працюючої. Для стареньких БелАЗів придбали 10 нових двигунів, провели капітальний ремонт ще 5-ти двигунів і 4-х ГМП (гідромеханічних передач). За словами заступника головного механіка ГТВ з транспорту – начальника дільниці з ремонту транспорту Олексія Білоусова, завдяки масовим відновленням самоскидів, сьогодні на підприємстві 21 діючи БелАЗ. На відновлення старих БелАзів компанія витратила більше 11 млн грн.
 
«Відновлення працездатності наших самоскидів та придбання нової кар’єрної техніки BELL дає нам можливість своєчасно виконувати, а в деяких випадках, навіть, перевиконувати плани з видобутку та розкриву і, відповідно, отримання готової продукції», – зазначає головний інженер філії Олексій Рябінін.
 
Розкривні комплекси «поглинули»  50 млн грн
 
Значні капіталовкладення отримали розкривні комплекси філії «ВГМК». Підтримка їх у робочому стані – суттєва економія коштів на розкриві титановмісних порід. Тому лише цього року на відновлення працездатності цих гігантів було витрачено понад 50 млн грн, запевняє в. о. голови правління АТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
 
Значні витрати були пов’язані з ремонтом розкривного екскаватора ЕРШР-1600. Робота була складною, адже висота, на якій проводився ремонт, сягала 50 метрів. Сюди ремонтники кар’єру направили всі сили, а також залучили підрядників, і у підсумку – комплекс було успішно запущено у роботу.
 
Ремонтувалися також і розкривні та видобувні екскаватори ЕШ 10/50 №4 та ЕКГ-10 №30 та №31. «Завдяки цим ремонтам та придбанню нових самоскидів суттєво підвищилася продуктивність наших підрозділів», – говорить начальник ДГР-2 Віталій Калюга.
 
Для повноцінної та безперебійної роботи розкривних екскаваторів в цьому році компанія також придбала достатню кількість транспортерної стрічки, 3,5 км високовольтного кабелю, високовольтні комірки, тиристорні перетворювачі та інші додаткові матеріали і обладнання, які дозволяють екскаваторній техніці працювати безперебійно та не допускати аварійних зупинок.
 
 
Інвестиції у збагачувальне виробництво
 
Збагачувальна фабрика філії «ВГМК» - важлива складова виробництва. У 2018 році тут відбулося кілька суттєвих модернізацій. Оновлення торкнулися всіх дільниць збагачувального виробництва (ЗВ). Зокрема, на дільниці гравітації реалізувалася технологічна схема з додаткового вилучення концентратів з «хвостів» конусних сепараторів відділення дезінтеграції.
 
На дільниці доведення встановили новий магнітний сепаратор «Продекологія», який дозволяє додатково вилучати цирконовий концентрат, а на дільниці подрібнення концентратів впровадили картриджні фільтри, ефективність пиловловлювання яких, за словами начальника технічного відділу ЗВ Сергія Русакова, сягає 95%. «Це технологічне рішення значно скоротило втрати при подрібненні та підвищило вилучення корисного компоненту до 99%», – зазначає Сергій Русаков. Збагачувальне виробництво оновило свої активи на загальну суму понад 20 млн грн.
 
Нова труба на гідротранспорті зекономить мільйони на ремонтах
 
На дільницях гідротранспорту та хвостового господарства впродовж року тривали роботи з заміни металевого трубопроводу на поліетиленовий. Загалом у 2018 оновились 4,6 км водоводів та пульповодів. Вартість замінених труб перевищила 40 млн грн.
 
А останнім придбанням 2018 року на фабриці стала закупівля та встановлення нового, більш потужного землесосу полтавського виробника на земснаряд «Вільногірець-1», що значно покращить очищення ковшу водозабору і, відповідно, забезпечить якість оборотної води. Новий насос обійшовся компанії майже у 3 млн грн.
 
Таким чином, у 2018 році інвестиції, передбачені для філії «ВГМК», спрямовувалися на оновлення активів, проведення капітальних ремонтів, приведення в працездатний стан розкривної і видобувної техніки підприємства. «Оновлюючи основні засоби вільногірської філії, ми очікували на певний результат - підтримувати високий рівень продуктивності  та конкурентоспроможності підприємства, що дозволяє впевнено дивитись у майбутнє», - коментує інвестиції 2018 року у «ВГМК» Олександр Гладушко.
 
Він зазначив, що у 2019 році інвестиції у розвиток основних підрозділів комбінату, зокрема - кар’єру, продовжаться. «Основна мета, яку ми плануємо досягти на вільногірській філії, це покращення якості оборотної води. Ці проекти капіталоємні та довготривалі, тож інвестиції у цей напрямок повернуться не швидко. Незважаючи на це, ми маємо здійснити дані заходи, аби комбінат мав перспективу випуску всієї можливої лінійки продуктів», - пояснює керівник компанії.