АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Іршанці приступають до освоєння 150 га нових площ

Іршанці приступають до освоєння 150 га нових площ
Іршанці приступають до освоєння 150 га нових площ

28.01.2019

Кабінет міністрів України передав 149,99 га земельних площ Межирічного родовища у розробку філії «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат». Про це йдеться у двох розпорядженнях уряду № 1098-р та №1099-р від 27 грудня 2018 року.
 
«Цього рішення ми чекали майже два роки. Воно є історичним та дає друге життя  Іршанській філії», – коментує в.о. голови правління АТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
 
Перспективні площі, розташовані у Коростенському та Хорошівському районах Житомирської області, мають вагоме значення для колективу Іршанського ГЗК.  Адже в кінці грудня було призупинено роботи з видобутку титановмісної сировини на кар’єрі №9 у зв’язку з відпрацюванням запасів, та очікуванням нових площ. У роботі залишаються ще кар’єри №8 та №7.
Розробка нових 150 га значно покращить перспективи філії. «За нашими розрахунками, поклади титановмісних руд на нових ділянках дозволять повноцінно завантажити збагачувальні фабрики №1, 3 та кар’єри №7, №8 та №9 на найближчі чотири роки. Це дасть можливість продовжити гірничу справу в Іршанську, зберегти робочі місця та утримати фахівців протягом цього періоду», – говорить директор філії «ІГЗК» Віктор Сівченко.  
Іршанські фахівці підрахували – від розробки запасів на нових площах кар’єрами збагачувальні фабрики філії можуть отримати близько 0,7 млн т натурального ільменітового концентрату.  Щоб виробництво цієї продукції було максимально ефективним, компанія розпочала реконструкцію фабрик на кар’єрах №8, 9 орієнтовною вартістю 150 млн грн. Нова технологія збагачення та відповідне обладнання вже замовлено ОГХК у провідної австралійської компанії Minerals Technologies. На адресу цієї компанії вже перераховано передплату за нові гвинтові сепаратори у сумі $213 тис, загальна вартість яких складає $700 тис.
«Розпочати розкривні роботи ми плануємо у березні-квітні поточного року після того, як Коростенське лісництво здійснить вирубку лісу. Першу титановмісну сировину ми отримаємо орієнтовно у липні. І лише у 2020 році вийдемо на повну потужність з видобутку та переробки руди», – розповідає головний  інженер філії «ІГЗК» АТ «ОГХК» Микола Васянович.