АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Іршанці проклали трубу, яка попередить лихо

Іршанці проклали трубу, яка попередить лихо
Іршанці проклали трубу, яка попередить лихо

25.01.2019

На філії «ІГЗК» спорудили новий трубопровід, який перекачуватиме надлишок оборотних вод у карєрах. Інвестиція дозволить попередити прорив дамб та наслідки цієї надзвичайної ситуації на виробництві  та для населення
 
Відвернути лихо завжди дешевше, ніж ліквідувати його наслідки. З цих міркувань виходило керівництво компанії, погоджуючи Іршанській філії інвестиції на придбання поліетиленових труб, протяжністю 4,1 км, що з’єднуватимуть два виробничі кар’єри філії. Про це розповів директор філії «ІГЗК» Віктор Сівченко. Витрати на трубопровід склали майже 5 млн грн.
 
У зв’язку з почастішанням паводків в останні роки, добувні потужності філії «ІГЗК» наражаються на небезпеку прориву дамб та затоплення під час танення снігу. У разі настання такої надзвичайної ситуації страждатиме не лише виробництво філії, а й іршанці.
 
Аби упередити подібну ситуацію, компанія вирішила вкласти кошти у прокладку нового трубопроводу, по якому можна було б перекачати надлишок оборотних вод, та знизити навантаження на дамбу. У січні працівники цеху будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт філії «Іршанський ГЗК» завершили спорудження та монтаж водовідвідної  магістралі від кар’єру №9 до кар’єру №7. Відтепер оборотні надлишкові води кар’єру №9 перекачуватимуться до відпрацьованого кар’єру №7 по новому  трубопроводу.
 
Головною метою  проведених робіт є попередження аварійних ситуацій, що можуть призвести до руйнування дамб, їх перемичок та недопущення попадання відпрацьованих вод у природнє середовище.  Як показує практика, витрати на проекти з попередження надзвичайних ситуацій значно нижчі можливого збитку від них. Такої думки притримується керівництво Об’єднаної гірничо-хімічної компанії.
 
«Інвестиції у трубопровід – захід превентивного порядку. Та він  збільшить вартість активів філії, а ще зекономить на майбутніх ремонтах водоводів», – коментує в. о. голови правління АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Олександр Гладушко.
 
На комбінаті діє система спостережень за рівнем води у водовідстійниках кар’єрів. Щоденно відповідальні особи записують показники спостережень у спеціальні таблиці відповідної форми. На ранкових нарадах проводиться аналіз системи досліджень та приймається рішення щодо необхідності підживлення чи скидання певних об’ємів води. У випадку надзвичайних ситуацій розробляються так звані ПЛАСи (плани ліквідації та локалізації аварійних ситуацій та аварій), відповідно до яких діє персонал кар’єру. «На виробничих об’єктах філії ми також прогнозуємо сценарії виникнення та розвитку можливої надзвичайної ситуації, утворення безпосередньої загрози виходу технологічного процесу з під контролю й виникнення аварії», – розповідає Володимир Швець, заступник головного інженера з охорони навколишнього середовища та гідротехнічних споруд філії «ІГЗК». Відповідно до запропонованих заходів будується система регулювання оборотних  вод між кар’єром №7, кар’єром №8 та кар’єром №9. Це дає змогу більш оперативно, з мінімальними  затратами регулювати рівні та об’єми води на даних об’єктах.
 
«Будівництво трубопроводу наш цех проводив згідно з виробничим планом. Водогін змонтовано із пластикових труб, які мають довжину  12 м та діаметр 315 мм кожна», – говорить начальник цеху БМ та РБР Валерій Тяпченко. Спочатку машиніст-бульдозерист Андрій Ткачук на «Caterpillar» проклав трасу під новий об’єкт. А потім за роботу взялися машиністи-трубоукладальники, електрогазозварники та монтажники. Очолював будівництво виконроб Віктор Ананченко. Керівництво комбінату дякує працівникам цеху за своєчасність та якісне проведення  робіт з будівництва та монтажу нового трубопроводу.