АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Акцент на збагаченні

Акцент на збагаченні
Акцент на збагаченні

01.02.2019

Минулий 2018 рік для філії «ВГМК» АТ «ОГХК» був роком значних інвестицій у модернізацію виробництва. Капіталовкладення були спрямовані на підвищення продуктивності та конкурентоспроможності підприємства. Чи буде продовжено оновлення виробництва у цьому році та які проекти планується втілити у життя на комбінаті, розповідає директора філії «ВГМК» Олександр Прокопенко:
– У цьому році керівництво компанії зорієнтувало нас на те, щоб більше уваги було  приділено модернізації збагачувального виробництва (ЗВ). Відповідно, більшість інвестицій заплановано цього року саме у цей напрямок виробництва.
Зокрема, для ЗВ плануємо придбати та встановити блок гвинтових сепараторів на доочистці хвостів на дільниці дезінтеграції. Це буде, так званий, другий фланг «гвинтів» на даній ланці виробництва. Перший – сепаратори компанії «Multotec», ми вже встановили минулого року. Ще запланували встановити гвинтові сепаратори на доочищення дістенового продукту. Обидва проекти знаходяться на стадії тендерів.
Також для збагачувальної фабрики ми придбаємо стакер-циклон для намиву пісків, який дозволить нам економити енергоресурси при отриманні піскової продукції усіх видів. Таким чином, ми зменшимо собівартість випуску цього продукту.
У 2018 році перед філією надзвичайно гостро постало питання освітлення оборотної води. Чи будуть продовжені роботи з вирішення цієї проблеми?
– Так, у вересні минулого року ми розпочали, а у 2019 році продовжимо глобальний комплекс робіт з освітлення води оборотного циклу, який передбачає будівництво декількох додаткових ємностей загальним об’ємом близько 9 млн куб. м.
В рамках проекту з поліпшення оборотної води розпочнемо будівництво радіального згущувача з насосними станціями та лініями перекачування згущених за допомогою флокулянтів продуктів. (Флокулянти – реагенти, які очищують воду від домішок, формуючи в ній макропластівці з тонкодисперсних і колоїдно стійких частинок).
Це новітні світові технології, і у розробці цього проекту допомагають закордонні компанії, які активно співпрацюють з нами. Також у проекті задіяні відомі державні науково-дослідні та проектні інститути. Завершити весь комплекс робіт з освітлення води оборотного циклу плануємо у наступному 2020 році.
А які придбання, оновлення передбачаються на гірничо-транспортному виробництві?
– У цьому році ми плануємо розпочати програму з часткового оновлення технологічного комплексу №1 ГТВ. А саме – замінимо ковші на роторному колесі екскаватора KU-800, що дозволить зменшити просипку гірничої породи при розкривних роботах та зменшить навантаження на приводи ротору, канати та інше обладнання. Крім того, ми плануємо модернізувати електричну частину екскаватора, прибрати застарілу систему «ДІАМО».
Плануємо і закупівлю техніки для ГТВ. В першу чергу, це транспорт для перевезення персоналу, а також автотехніка, якою ми замінимо застарілі аналоги. Інвестиції у цей напрям будуть меншими ніж минулого року, але вони будуть.
– Плануються модернізації обладнання у допоміжних підрозділах філії?
– Наразі ми розглядаємо можливість часткового оновлення обладнання центральної заводської лабораторії (ЦЗЛ). Це потрібно для підвищення швидкості обробки аналізів проб та отримання проміжного результату, що дасть нам змогу посилити контроль за якістю концентратів у процесі виробництва.
2018 рік також став роком значних ремонтів. Чи плануються подібні заходи у поточному році?
– Що стосується значних ремонтів, то вже зараз на ЗВ розпочали ремонт сушильного барабану №7, включно з комплексом супутнього обладнання – згущення, фільтрування. У цьому році ми плануємо виконати капітальний ремонт ще однієї печі – СБ-2 з супутнім обладнанням, а також повною модернізацією приводу, переносом фундаменту тощо.
На ГТВ заплановано два капітальні ремонти – екскаватора ЕКГ-10 та видобувного драглайна ЄШ 10/50.
Крім того, ми приділимо велику увагу ремонтам промислових споруд та приміщень для поліпшення умов праці наших працівників, і продовжимо також ремонтні роботи на соціальних об’єктах філії.
Валентина Самофал