АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Вільногірці чекають на нові сепаратори Multotec

Вільногірці чекають на нові сепаратори Multotec
Вільногірці чекають на нові сепаратори Multotec

05.02.2019

На дільниці гравітації збагачувального виробництва філії «ВГМК» тривають підготовчі роботи до установки другого блоку гвинтових сепараторів компанії «Multoteс». Вже залитий фундамент під це обладнання, і як тільки сепаратори прибудуть на філію, розпочнеться їх монтаж.
 
Перший блок сепараторів виробника «Multoteс» добре себе зарекомендував на філії «ВГМК», адже поліпшив показники вилучення концентратів та підвищив якість отриманих кварцевих пісків. Саме тому компанія інвестує у подальше оновлення ділянок збагачення обладнанням даного бренду,  - пояснює в.о. голови правління АТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
 
Нагадаємо, перший блок гвинтових сепараторів «Multoteс» було придбано компанією в грудні 2017 року. Він був встановлений на хвостах конусних сепараторів першої черги для додаткового вилучення чорнового концентрату, який потім спрямовується на наступні стадії перечистки та збагачення. Впродовж 2018 року проводився ретельний аналіз його роботи і керівництво вирішило встановити такий сепаратор і на другу чергу, щоб у випадку роботи збагачувального виробництва одразу двома чергами, всі хвости проходили через ці додаткові сепаратори.
 
За словами старшого майстра дільниці гравітації Олександра Литвина, переваги у використанні цих блоків гвинтових сепараторів одразу дві. Перша – це додаткове вилучення корисних компонентів, а друга – додаткове очищення хвостів, які потім ідуть на дільницю отримання формувальних пісків для отримання кварцу. Тобто, завдяки новим сепараторам не тільки збільшується ступінь вилучення концентратів, а й поліпшується якість кварцевих пісків.
 
«На даному етапі ми вже маємо проект впровадження цього блоку сепараторів, – говорить Олександр Литвин. – Сам сепаратор замовлений і оплачений. Також зараз вже залитий фундамент під «Multoteс» і коли він вистоїться, то ми будемо готові до монтажу нового обладнання».
 
Після ретельного випробування обладнання африканського виробника, минулого року компанією було замовлено та здійснено передплату ще за три блоки гвинтових сепараторів Multotec, які будуть інтегровані в схему збагачення на дільницях гравітації, дезінтеграції та дільниці ДВФП. Разом з вже працюючим, четвертим блоком «Multotec», обладнання обійдеться компанії у 9,6 млн грн, з яких сплачено 6,035 млн. За словами головного інженера філії «ВГМК» Олексія Рябініна, усі три блоки відправлені виробником на адресу комбінату і будуть доставлені на виробництво орієнтовно у квітні цього року.