АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Оновлюємо обладнання для постачання електроенергії на філії «ІГЗК»

Оновлюємо обладнання для постачання електроенергії на філії «ІГЗК»
Оновлюємо обладнання для постачання електроенергії на філії «ІГЗК»

07.02.2019

Енергетики Іршанської філії модернізують устаткування на першому центральному розподільчому пункті (ЦРП-1). Це забезпечить надійну подачу електроенергії на виробничі об’єкти «ІГЗК».
 
ЦРП-1 подає електрику на збагачувальну фабрику №1, головні та допоміжні цехи, а також адміністративні приміщення комбінату. Як розповів начальник енергетичного цеху комбінату В’ячеслав Гертер, електрообладнання на ЦРП-1 експлуатується від 1959 року. З тих пір не відбувалося його оновлення, тому воно морально застаріле та фізично зношене. Прийомні, розподільчі та допоміжні комірки потужністю 6кВ потребували реконструкції або повної заміни.
«Згідно виготовленого проекту з реконструкції  підстанції було проведено часткове, поетапне переобладнання елементів та електричних кіл комірок 6кВ ЦРП-1. Замінено релейний захист комірок, сигналізацію аварійних ситуацій, облік  електроенергії, індикатори  електричних величин та  масляні вимикачі 6кВ на вакуумі», - каже Гертер.
Ремонтні роботи на ЦРП-1 були проведені у два етапи. Спочатку було модернізовано 5 комірок 6кВ, згодом ще дев’ять. Умільці енергетичного цеху філії у процесі реконструкції демонтували електричне устаткування на підстанції відпрацьованого кар’єру №5 та установили його на ЦРП-1. Це дало можливість збільшити вартість основних засобів філії «ІГЗК» на 86,3 тис грн. Ще близько 90 тис. грн витрачено компанією на закупівлю нових матеріалів.
Тепер на першій підстанції комбінату створені належні умови для її безпечної роботи. Про це розповідає директор філії «ІГЗК» Віктор Сівченко. За його словами, підвищилась надійність спрацювання захисту електрообладнання комірок 6кВ. «Також буде зменшено затрати на експлуатацію та обслуговування електрообладнання», - резюмує директор.
Завдання, які ставили перед собою енергетики комбінату під час оновлення ЦРП-1, успішно виконані. Надійно та якісно провели ремонтні роботи  електромонтери Михайло Мовчанюк, Володимир Федорчук, Олексій Хиля під керівництвом начальника дільниці мережі і підстанцій Юрія Селюкова.
Історія ЦРП-1 бере свій початок з часів заснування комбінату. Після прибуття наприкінці 1954 року на залізничну станцію «Турчинка» енергетичного потягу №37, кардинально змінилась ситуація з електропостачанням у Іршанську. У 1956 році до промислового майданчика майбутнього Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (11-тий кілометр від теперішнього селища Нова Борова) установили 68 опор та провели першу повітряну лінію електропередачі.
Розпочалося будівництво центрального розподільчого пункту. Саме цей енергетичний об’єкт мав забезпечити отримання, розподіл та передачу електричної енергії на промислові будівлі комбінату. ЦРП-1 був введений в експлуатацію в 1958 році. «Спочатку  він постачав електричну енергію до адміністративної будівлі, на дослідну фабрику та драги. З будівництвом нових виробничих об'єктів та освоєння нових родовищ ільменіту проводилося розширення номенклатури електрообладнання підстанції», - розповідає  головний енергетик філії «ІГЗК» Василь Галдінов.