АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ОГХК майже подвоїла дохід від реалізації продукції в Україні

ОГХК майже подвоїла дохід від реалізації продукції в Україні
ОГХК майже подвоїла дохід від реалізації продукції в Україні

30.07.2015

З початку 2015 року виручка ДП «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ДП «ОГХК») на вітчизняному ринку виросла в 1,6 раз – до 30 млн на місяць. Про це розповів заступник генерального директора компанії Олександр Гладушко. «Зростання отриманих доходів пов'язане зі збільшенням реалізації продукції у порівнянні з початком року. Зокрема, відвантаження українським споживачам основного продукту – ільменітового  концентрату – зросли до 1,5 тис. т на місяць. Збут рутилового концентрату виріс в 10 разів, цирконового – майже удвічі, дістен- силіманітового – більш ніж у 3 рази. Відвантаження піску для ливарної та будівельної промисловості вийшли на минулорічний рівень, перевищивши 10 тис. т на місяць», –  розповідає Олександр Гладушко.  За його словами, ДП «ОГХК» відмовилася від роботи з дилерами і почала укладати контракти з покупцями «з нуля».
 
«Відновлення внутрішніх продажів та їх нарощування важливе для компанії, оскільки попит на титанову продукцію у світі останнім часом разюче скоротився, – говорить Олександр Гладушко. – Спостерігається істотне надвиробництво титанової сировини у світі. Наприклад, згідно з очікуваннями експертів, світове виробництво титанових концентратів в поточному сезоні складе понад 10 млн т при потребі переробників в них на рівні 4-5 млн т».
 
«Це зовсім не означає, що реалізація продукції ОГХК на експорт знизилася. Навпаки, виручка по цьому напрямку збільшилася з початку року більш ніж у два рази – до 100 млн грн. Але нам приємно, що і внутрішні споживачі належним чином оцінили якість нашої продукції і нарощують її закупівлю», – коментує Гладушко.
 
Концентрати ОГХК затребувані в металургійній промисловості, а також у виробництві електродів, фарб, керамічних виробів. Зокрема, ільменітовий концентрат використовують виробники кускової металургійної сировини. Як розповідає виконавчий директор ТОВ «Екомет плюс» Владислав Вербицький (його компанія закуповує ільменітовий концентрат у ОГХК і контролює 60% ринку титановмісної кускової металургійної сировини), застосування цього продукту дозволяє істотно продовжити термін служби горнів доменних печей. «Це економить металургам десятки мільйонів гривен», – запевняє Вербицький.
 
Донедавна «Екомет плюс» закуповував ільменітовий концентрат у різних виробників.  «Ми співпрацюємо з Вільногірським гірничо-металургійним комбінатом із закупівель ільменітового концентрату. Ця продукція містить 64-65% TiO2. Отже, забезпечує найвищу варіативність переробки для виробництва металургійної сировини відповідно до побажань замовників. А розташованість комбінату у Вільногірську дозволяє нам мінімізувати логістичні витрати і підвищити оперативність постачань», – говорить Владислав Вербицький. Його компанія має намір наростити випуск титановмісної металургійної сировини в 2015 р., оскільки інтерес до даної продукції серед великих споживачів зростає. Так, зокрема, компанія реалізує свою титановмісну продукцію флагманам вітчизняної металургії – меткомбінатам «Азовсталь», ім. Ілліча, «Арселор Міттал Кривий Ріг».
 
Переваги вільногірського ільменіту змусили компанію ТОВ «Керамплюс» відмовитися від закупівель єгипетської продукції. «По співвідношенню ціна-якість продукція Вільногірського гірничо-металургійного комбінату для нас найприйнятніша. На території Європи немає іншого такого постачальника, який би забезпечив нас сировиною з таким високим вмістом діоксиду титану і настільки низьким вмістом домішок», – говорить директор компанії Віталій Кучук. Його компанія має намір збільшити закупівлю ільменітового концентрату у ВГМК до 3 тис. т у серпні поточного року. За словами Кучука, закупівля металургами брикетів з ільменіту ОГХК взаємовигідна. Сталеварам брикети з вільногірського ільменіту дозволяють істотно скоротити собівартість кінцевої продукції.
 
З весни 2015 р. АТ «Харківський плитковий завод» закуповує цирконовий концентрат у філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» ДП «ОГХК» безпосередньо. «Ми задоволені налагодженою співпрацею, оскільки компанія прислухається до наших побажань, добропорядна в питаннях доставки продукції. Крім того, ми націлені на підтримку вітчизняного виробника, тому вважаємо, що співпраця з ОГХК йде на користь економіці України, тобто кожному окремо взятому українцеві», – розповідає заступник комерційного директора АТ «Харківський плитковий завод» Олена Перепелиця. За її словами, закупівлі сировини у філії «ВГМК» дозволяють економити Харківському плитковому заводу на доставці продукції, оскільки в Україні немає іншого виробника цирконового концентрату, і компанії доводилося б імпортувати його. За підсумками першого півріччя 2015 р. Харківський плитковий завод упевнено лідирує на ринку керамічної плитки, утримуючи до 30% ринку.
 
Нині ДП «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» укладає контракт з одним із найбільших виробників електродів в Україні – з ТОВ «Дослідний завод зварювального устаткування» Інституту електрозварювання ім. Патона.