АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Урочисте відкриття пам'ятника воїнам - учасникам бойових дій

Урочисте відкриття пам'ятника воїнам - учасникам бойових дій
Урочисте відкриття пам'ятника воїнам - учасникам бойових дій

03.08.2015

За підтримки адміністрації філії «ВГМК» ДП «ОГХК» у Вільногірську встановлений пам'ятник воїнам-інтернаціоналістам та учасникам бойових дій

Монумент був створений і встановлений за підтримки адміністрації філії «ВГМК» ДП «ОГХК». Ідея створення пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам та учасникам бойових дій, які загинули при виконанні військового обов'язку, належить Вільногірській міській організації ветеранів Афганістану. Місце його розташування – центральна алея біля Палацу культури та спорту «Металург» було обрано невипадково.


«Ми хочемо, – говорить Ігор Євтушенко, голова організації ветеранів Афганістану, – щоб пам'ять про наших героїв була вічною і щоб нинішнє покоління знало і пам'ятало про їх подвиг». Також він зазначив, що основні кошти на створення пам'ятника були зібрані ветеранами Афганістану, посильну допомогу надали міськвиконком і депутати Дніпропетровської обласної ради. При цьому значну фінансову підтримку надав народний депутат України Олег Кришин, а допомогу у вигляді виділення спецтехніки, підсипочного і будівельного матеріалів для встановлення пам'ятника та благоустрою території надав директор філії «ВГМК» ДП «ОГХК» Андрій Сторчак.Урочисте відкриття монумента відбулося 31 серпня в присутності ветеранів Афганістану, жителів міста, представників влади та духовенства. Участь у церемонії взяли: народний депутат України Олег Кришин, директор філії «ВГМК» ДП «ОГХК» Андрій Сторчак, голова державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев’янко, голова Дніпропетровського обласного об'єднання ветеранів Афганістану Віктор Волошин, депутат Дніпропетровської обласної ради Федір Ткачман, т.в.о. міського голови м. Вільногірська Ігор Яцевич, член президії міської ради ветеранів Василь Карпович.
– Нація, яка не пам'ятає минулого, – не має майбутнього, – сказав, відкриваючи захід, народний депутат України Олег Кришин. – Учасники Вільногірської організації ветеранів Афганістану планували встановити цей пам'ятник ще до того, як у нашу країну прийшла біда у вигляді війни, що проходить на сході. Ми хочемо зробити таким чином, щоб кожен житель Вільногірська, кожна людина, яка приїжджає в це місто, чітко і ясно розуміла, що ратний подвиг людей, які стали на захист своєї Батьківщини, – ніколи не буде забутий. Вічна пам'ять полеглим героям, вічна пам'ять людям, які віддали найдорожче – своє життя, захищаючи Батьківщину. Слава героям!Депутат Дніпропетровської обласної ради Федір Ткачман акцентував увагу на наступному: – Події, що відбуваються на сході нашої країни, неймовірно згуртували людей, підняли загальний дух, дозволили вірити в себе і вірити в майбутнє. Безумовно, все, що відбувається, – трагедія, яка зачепила сотні сімей в нашому місті. Будемо сподіватися, що список жертв на цьому зупиниться. Вічна слава тим, хто не повернувся. Процвітання, миру і щастя нашій країні.

Звертаючись до присутніх, директор філії «ВГМК» ДП «ОГХК» Андрій Сторчак зазначив наступне: – Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав за свою Батьківщину найцінніше – життя. Це і воїни-афганці, і наші українські герої, які загинули на сході країни під час проведення антитерористичної операції, блокуючи російські терористичні війська на Донецько-Луганському фронті, тим самим забезпечивши по всій країні, зокрема й у Вільногірську, спокійне життя. Ми все це пам’ятаємо, а також розуміємо, що, коли ми гуляємо у парку, вони чистять лісосмуги; ми сидимо у кафе, а вони – у бліндажах під артилерійськими обстрілами; ми спокійно спимо вночі, а вони пильнують ворожі групи. За все це ми виражаємо їм нашу подяку. Всім нашим воїнам хочу побажати вернутися неушкодженими. Тим, хто загинув, – вічна пам'ять. А наш із вами обов’язок – зробити Україну цивілізованою європейською країною із сталим економічним розвитком. Якщо ми разом це зробимо, то людські жертви будуть не даремними. Слава Україні!

Відкриття пам'ятника стало пам'ятною подією не тільки для нашого міста, а й для сім'ї героя Дениса Голубєва, який загинув при виконанні військового обов'язку в ході АТО на сході України. Голова міської громадської організації ветеранів АТО Олег Трофименко вручив медаль «За оборону рідної держави» рідним Дениса Голубєва.Під збройовий салют почесної варти пройшов процес зняття покривала приховуючого пам'ятник. Далі протоієрей Свято-Успенського Собору отець Петро і всі священнослужителі нашої єпархії провели молебень та обряд освячення монумента. Урочиста церемонія завершилася покладанням квітів та вінків до підніжжя меморіалу. Однак на цьому захід не закінчився, а перемістився у центральний парк міста, де була розташована польова кухня і всіх охочих пригощали кашею, в цей час на літній естраді проходив концерт гуртів «Віват» та «Правильний вибір».

По завершенні всього комплексу запланованих заходів, ветерани-афганці та учасники бойових дій ще довго не розходилися. Вони згадували тих, хто поліг смертю хоробрих, обговорювали день насущний і будували плани на майбутнє.