ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Natural Resources Forum: переключення на розвиток

UMCC
Natural Resources Forum: переключення на розвиток

04.08.2015


Аудиторська компанія EY у своєму звіті про дослідження дійшла висновку, що компанії повинні сконцентруватися на розвитку промисловості, яке відбудеться швидше ніж передбачалося раніше у зв'язку з поліпшенням функціональних показників, ефективністю капітальних вкладень і зниженням рівня витрат. Компанія впевнена, якщо гірничодобувні компанії не почнуть орієнтуватися на розвиток, це може викликати дефіцит поставок.
 
У звіті, опублікованому компанією Ernst & Young Global Ltd (EY) під назвою «переключення на розвиток», відображені ризики для гірничої промисловості, а у висновку сказано, що рішення інвестувати в майбутній розвиток має бути прийняте компаніями вже зараз.
Сем Волинець, топ-менеджер компанії EY сказав IM, що це дослідження було дуже важливим. Більшість промисловців сконцентровані на підвищенні продуктивності і доступності капіталу, в той час як, згідно зі звітом, EY вони повинні турбуватися про різке зниження витрат на дослідження родовищ, інакше в майбутньому це призведе до дефіциту поставок.
EY стверджує, що це сприятиме збереженню циклу злетів і падінь на ринку.
Більшість виробників налаштовані на зниження видобутку, починаючи з 2016 року через збільшення експлуатаційного терміну служби і зниження якості діючих копалень, які для більш стабільної роботи вимагають витрат. До того ж на ринку виникає нова конкуренція між перекупниками та інвесторами, так як нові покупці залишаються в бонусі при будь-яких розкладах.
Один приватний інвестор сказав IM, що на продаж виставлені хороші ресурси за дуже привабливою ціною. «Це ринок покупців», - сказав він.
 Райат Кохлі, міжнародний директор з гірничої промисловості та металів в Standard банку, найбільшому банку Африки, сказав: «Очікується ще один складний рік, якщо не два - три». Він також відкинув припущення про те, що Індія стане тим самим Китаєм. «Я не думаю, що Індія стане модератором зростання», - сказав він.
Тим не менш, Кохлі дотримується позитивного бачення, оскільки Китай повертається на ринок в якості інвестора. Активність більшості китайських інвесторів зростає і здійснені інвестиції «не просто інвестиції - люди чекають їх повернення», - сказав Кохлі.
Він додав також, що зниження витрат, збільшення капіталу і зростання поставок можуть стати трендом наступного етапу розвитку гірничої промисловості.
Відображаючи точку зору Кохлі, EY сказала, що більшість компаній сконцентровані на можливостях падаючих активів, і ігнорують переваги недооцінених активів.
«Не важко помітити, що промисловість налаштовується на дефіцит поставок надалі, що посилить нестійкість цін і зменшить потенціал створення додаткової вартості», - говоритися в звіті EY.
Фокусування на Африці
Основним фокусом Natural Resources Forum була Африка - її ризики, реальність і потенційна вигода.
Основна увага приділялася поширеності французької мови в міжнародній та місцевій політиці.
 Керівник металургійної компанії Alufer Mining Ltd, Денні Кетинг сказав, що часто «при перекладі на англійську губляться великі історії», додавши, що «французька не є мовою інвестицій».
Кетинг сказав, що зниження африканського ризику в останні роки не пов'язано з високими доходами, оскільки ціни на сировинні товари знижуються.
Проте, згідно з опитуванням відвідувачів форуму, стан інвестиційного середовища в Африці поліпшується хоча б тому, що загроза лихоманки Ебола йде на спад. Організатор форуму, гендиректор JE Berman Associates, зазначив, що Societe Air France SA буде продовжувати працювати з західної Африкою, незважаючи триваючу кризу, викликану вірусом Ебола.
Air France має налагоджені зв'язки з африканськими компаніями і відповідно її аеропортами та ринками, особливо вздовж західного узбережжя та Північної Африки. Такий зв'язок обумовлений ​​колоніальним минулим на континенті.
Глен Тьорнер, директор з правових і комерційних питань в Gem Diamonds Ltd, британський гірничопромисловець з Лісота даймонд, сказав, що отримання суспільного схвалення на роботи в Африці сильно переплітається з потенційним прийомом на роботу на нові рудники.
«Зроби себе роботодавцем, якого обирають», - сказав Тьорнер.
В рамках національних зобов'язань підтримується м'який підхід.
«Мова йде не про міжнародні норми документообігу, а про роботу з урядом» - зазначив Кітінг.
Поки «журі все ще» не контролює ризики, пов'язані з отриманням прибутку від ведення гірничих робіт, в більшості африканських країн, згідно панельної дискусії форуму Chatham House Rule, Ботсвана визначена прикладом для наслідування, до якого потрібно прагнути.
 
Industrial minerals