АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ВГМК вивчив досвід Sibelco Group та United Mineral Group Limited

ВГМК вивчив досвід Sibelco Group та United Mineral Group Limited
ВГМК вивчив досвід Sibelco Group та United Mineral Group Limited

05.08.2015

На початку серпня делегація філії «ВГМК» ДП «ОГХК» за запрошенням ТОВ «Донбаська екскаваційна компанія» («ДЕК») відвідала з робочим візитом підприємство ПрАТ «Глини Донбасу» (входить в міжнародну корпорацію Sibelco Group), а також АО «Веско», що належить до United Mineral Group Limited.
З досвідом компаній, які займаються відкритою розробкою родовищ вогнетривких глин, ознайомились директор філії Андрій Сторчак, а також провідні фахівці комбінату. Основною метою поїздки було вивчення передового досвіду, нових світових і українських технологій в області відкритої розробки родовищ, з можливістю подальшого застосування на ВГМК. Наші технології, впроваджені на початку 60-х років, не зазнали за цей час істотних нововведень, тому досвід «ДЕК» і «Веско» команді ВГМК був особливо цікавим.За словами Андрія Сторчака, поїздка вийшла дуже насиченою і цікавою. Запрошуюча сторона – Донбаська екскаваційна компанія – проводить розкривні роботи в ПрАТ «Глини Донбасу».
Для делегації ВГМК відвідування АО «Веско» було важливим, оскільки раніше підприємство використовувало аналогічну застосованій на нашому комбінаті драглайнову технологію. Нині в АО «Веско» використовують невеликі дизель-гідравлічні екскаватори і відповідну автотехніку.
Директор філії «ВГМК» відмітив, що Донбаська екскаваційна компанія є дуже ефективним підрядником – у ДЕК витрачають у 1,5 рази менше палива на одиницю перевезеної продукції у порівнянні з аналогічними організаціями. Це пов'язано з інтенсивним використанням задіяної у технологічному процесі сучасної техніки фірми «Вольво».Відносно відвідування АО «Веско» Андрій Сторчак акцентував увагу на тому, що об'єми екскавації на підприємстві порівняні з об'ємами ВГМК, але виробництво розміщується в декількох кар'єрах на відстані один від одного до 40 км на відміну від комбінату з одним компактним кар'єром. «Внаслідок більшої площі і «розкиданості» кар'єрів, вони вимушені використовувати гнучкішу транспортну схему, – повідомив Андрій Сторчак. – У нас краще використовувати великі механізми. Вони менше пересуваються внаслідок роботи в одному кар'єр, на відміну від підприємства «Веско». Відповідно, наша економіка при використанні драглайнів і самоскидної техніки краща, аніж у них», – вважає директор ВГМК.Делегація ВГМК вивчала можливість використання даних технологій, а також підрядника у своєму виробництві. Для ВГМК питання актуальне, оскільки колишній орендар ВГМК – Кримський ТИТАН – забрав 98 % всієї кар'єрної самохідної техніки, яка закуповувалась в період оренди. У зв'язку з труднощами реалізації продукції на світовому ринку ОГХК відчуває дефіцит фінансових ресурсів, тому проблема вирішується шляхом залучення підрядників на умовах оренди. «Оренда техніки в поточному періоді вимагає значно менше фінансових ресурсів, – пояснив Андрій Сторчак. За його словами, комбінат відновлює техніку ОГХК, яку ще можна експлуатувати. В зв’язку з цим останнім часом на Вільногірському ГМК підвищився коефіцієнт використання власних технічних засобів. «За рахунок цих заходів ми плануємо в найближчому майбутньому вийти на планові показники виробництва комбінату», – говорить Андрій Сторчак.
 
Довідка:
ПрАТ «Глини Донбасу» спеціалізується на видобуванні і постачанні високоякісних сировинних біловипалених глин для керамічного виробництва, успішно впроваджує західноєвропейські стандарти у виробництво і обробку глин, що залягають у родовищах Донецької області. Марки глин підприємства використовуються для виготовлення гончарних виробів, кераміки (гончарна глина, комова глина), фаянсу і керамічного посуду, а також формувальна, модельна, шамотна глина – для вогнетривких виробів.
 
АТ «Веско» є найбільшим в Україні підприємством з відкритого видобування глин, які мають високу пластичність, білий колір і міцність після випалення та використовуються для виробництва керамічної плитки, фарфору, фаянсу, скла, кришталю, електроізоляторів, санфаянсу, цегли та черепиці.