АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ДП «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» виграла тендер у АТ «Сумихімпром»

ДП «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» виграла тендер у АТ «Сумихімпром»
ДП «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» виграла тендер у АТ «Сумихімпром»

31.08.2015

27 серпня Державне Підприємство «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ДП «ОГХК») отримало перемогу в тендері на постачання сировини – ільменітового концентрату державному «Сумихімпрому».
 
«Перемога в тендері забезпечить нашій філії «Іршанській гірничо-збагачувальний комбінат» (ІГЗК) збут 130 тис. т продукції до кінця липня 2016 р. на суму понад 280 млн грн», – коментує подію перший заступник генерального директора ДП «ОГХК» Олександр Гладушко. За його словами, підприємство стане найбільшим споживачем продукції ІГЗК. «Співпраця з «Сумихімпромом» дозволить Іршанському комбінату збути практично половину річного обсягу виробництва ільменітового концентрату. До кінця поточного року ми плануємо поставити підприємству близько 24 тис. т продукції», – уточнює Гладушко.
 
«Сумихімпром» і раніше закуповував ільменіт іршанського виробництва. Але цього року  об'єми поставок були мізерні. «За січень-липень поточного року вони ледве перевищили 1 тис. т внаслідок низької платоспроможності підприємства, що знаходиться у стадії санації», – відмічає Олександр Гладушко.
 
Довідка
 
Державне підприємство «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ДП «ОГХК») розпочало фактичну діяльність з серпня 2014 р., коли уряд України вирішив передати йому в управління майнові комплекси Вільногірського гірничо-металургійного комбінату та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату.
 
Філія «Іршанській гірничо-збагачувальний комбінат» має потужності по випуску 500 тис. т концентрату ільменіту в рік. Спад на світовому ринку титану в останні декілька років не дозволяв комбінату випускати більше 250-300 тис. т ільменіту в рік. Продукція ІГЗК затребувана переважно серед виробників двоокису титану.
 
АТ «Сумихімпром» – єдиний в Україні переробник ільменіту в двоокис титану. Його потужності дозволяють щорічно випускати до 45 тис. т пігменту, а також близько 400 тис. т складних мінеральних добрив. Щоб забезпечити таке завантаження, підприємству необхідно щорічно закуповувати близько 140 тис. т концентрату ільменіту.
Двоокис титану – фарбувальний білий пігмент, який використовується в основному у виробництві лаків, фарб, покриттів, а також пластиків і матеріалів фармацевтичної промисловості. Є добавкою до харчових продуктів.