АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Міністр економіки може завдати держбюджету збитків в сотні мільйонів гривень - ОГХК

Міністр економіки може завдати держбюджету збитків в сотні мільйонів гривень - ОГХК
Міністр економіки може завдати держбюджету збитків в сотні мільйонів гривень - ОГХК

03.09.2015

Об'єднана гірничо-хімічна компанія звинувачує Абромавічус в спробі безпідставно змінити свого керівника

Держпідприємство «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» назвала необгрунтованими претензії міністра економічного розвитку Айварас Абромавічуса до гендиректора Руслана Журила.
Руслан Журило спростував заяву міністра про те, що Абромавічус нібито запропонував йому подати у відставку. «Пропозиція про відставку не звучало. Більше того, мені невідомо про існування жодних «питань, пов'язаних з моєю діяльністю на посту керівника компанії», про які заявив Абромавічус».
У ОГХК пов'язують такі заяви міністра зі спробою отримати контроль над компанією з великими фінансовими оборотами. Після того, як ОГХК почала приносити прибуток державі, міністр неодноразово пропонував менеджменту ОГХК підтримати призначення його бізнес-партнера Костянтина Лісничого в керівництво Об'єднаної гірничо-хімічної компанії. В даний час він за протекцією міністра керує ДАК «Українські поліметали».
На нараді у Абромавічус в присутності заступника міністра Руслана Коржа та згаданого Лісничого у ОГХК звучала вимога вимагали виділити «Укрбурштину» (входить до ДАК «Українські поліметали») 11,5 млн. грн. Міністр проігнорував аргументи керівництва ОГХК, що бурштин не пов'язаний з профілем нашої компанії, а «Українські поліметали» знаходяться під загрозою банкрутства. Тому 11,5 млн. грн не будуть повернені, більше того - можуть бути перенаправлені структурам, зайнятим нелегальним видобутком бурштину.
Безпідставні звинувачення на адресу ОГХК з боку міністра несуть не тільки репутаційні ризики для нашої держкомпанії, а й поставили під загрозу укладення контрактів з нашими основними зарубіжними партнерами. А це - збитки для державного бюджету України в сотні мільйонів гривень.
Продовжуючи політику відкритості та прозорості, ми ініціативно запропонували Кабінету міністрів України здійснити будь-яку перевірку діяльності нашої компанії. Впевнені, що вона спростує будь-які звинувачення на нашу адресу з боку міністра Абромавічус.
ДП «ОГХК» чисельністю 6200 чоловік створена Кабінетом міністрів України для управління стратегічними титановими підприємствами (Вільногірський ГМК і Іршанський ГЗК). За останні сім місяців компанія сплатила до бюджетів різних рівнів 170 млн грн.