ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Виручка ДП «ОГХК» у січні-липні зросла на 80% – до 730 млн грн

Виручка ДП «ОГХК» у січні-липні зросла на 80% – до 730 млн грн
Виручка ДП «ОГХК» у січні-липні зросла на 80% – до 730 млн грн

07.09.2015Державне Підприємство «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» за 7 місяців 2015 р. практично подвоїло виручку від реалізації основної продукції на зовнішніх і внутрішньому ринках. Про це розповів перший заступник генерального директора компанії Олександр Гладушко. За його словами, якщо в лютому доходи компанії з основних продуктів – ільменіту, рутилу і циркону не перевищували 91 млн грн, то в липні вони сумарно перевищили 165 млн грн. Це в 1,8 раза більше, ніж на початку року. Загальна виручка компанії за січень-липень склала 730 млн грн.


 

Зростання доходів ДП «ОГХК» пояснюється нарощуванням продажів. «Оскільки на світовому ринку титанової продукції криза лише поглиблюється, а ціни на випущену нами продукцію продовжують знижуватися, зростання виручки ОГХК було забезпечене виключно за рахунок зростання реалізації об'ємів продукції», – відмічає Гладушко. За його даними, відвантаження ільменіту в ДП «ОГХК» з лютого по червень виросли в 4,6 раза, до 18,5 тис. т. Реалізація рутилу в липні в порівнянні з січнем зросла більш ніж в 6 разів, до 3,2 тис. т, циркону – в 6,6 разів, до 2 тис. т. «Важливо врахувати, що ще на початку року продажі продукції ДП «ОГХК» були практично на нулі. І лише поступове завоювання довіри покупців дозволило нам наростити продажі як за кордоном, так і в Україні», – говорить Гладушко.
 
Відділу маркетингу і збуту ДП «ОГХК» вдалося в січні-липні відновити співпрацю з давніми покупцями продукції філій «ВГМК» та «ІГЗК», а також знайти нових. Зокрема, не співпрацювали раніше з комбінатами ОГХК такі компанії як Jiangsu Sainty Machinery Corp (Китай), Mario Pilato (Іспанія), а також China National Light Industrial Products Co (Китай).


Олександр Гладушко також відмітив, що комбінати ДП «ОГХК» зберігають експортну спрямованість продажів. Так, за підсумками січня-липня частка експорту в реалізації ільменіту ВГМК склала 83%, рутилу – 93%, циркону – 97%, ільменіту ІГЗК – близько 100%. «Ми працюємо над переорієнтацією продукції Іршанського ГЗК на світові ринки, хоча до повернення в держвласність з оренди «Кримським титаном» підприємство реалізувало продукцію тільки в Україні протягом майже 10 років і у рамках однієї системи. Повернути продукцію Іршанського комбінату на світовий ринок дуже складно, оскільки усі торгові зв'язки підприємства з зовнішнім світом були загублені за такий тривалий період», –  відмічає Гладушко.   
 


ДП «ОГХК» продає свою продукцію у більш ніж 30 країн світу. Основні ринки збуту компанії – ЄС, Китай, Туреччина, а також США та країни Африки. «Досить перспективним ми вважаємо північноамериканський ринок збуту, де зосереджені найбільші потужності по переробці ільменіту в двоокис титану. Цей ринок дозволить нам розвантажити склади Іршанського ГЗК, найпотужнішого виробника ільменіту в нашій компанії», – говорить Олександр Гладушко. Продукція Вільногірського ГМК та Іршанського ГЗК досить затребувана в Європі, тому компанія веде кропітку роботу по нарощуванню присутності на ринку ЄС.