ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ДП «ОГХК» взяла участь у робочій групі МЕРТ з просування експорту

UMCC
ДП «ОГХК» взяла участь у робочій групі МЕРТ з просування експорту

16.10.2015

16 жовтня представники ДП «ОГХК» взяли участь у робочій групі Мінекономрозвитку і торгівлі, присвяченій проблемам експорту українських товарів до Білорусі, а також імпорту білоруських товарів на ринок України.

Діалог з українськими компаніями, що цікавляться даним ринком, провела заступник міністра Наталія Микольська. Вона відзначила падіння товарообігу між нашими країнами і висловила готовність виправити дану динаміку, прислухавшись до пропозицій експортерів. Зустріч передувала робочій групі високого рівня з представниками білоруського уряду, яка має відбутися в кінці жовтня у Чернігові.

Спілкування було плідним, оскільки дозволило розробити певну «дорожню карту» щодо усунення торговельних бар'єрів з Білоруссю. Зокрема, МЕРТ має намір запропонувати білоруській стороні відмовитися від санітарно-гігієнічної експертизи кожної партії української продукції. Дана процедура істотно затримує надходження українських продуктів на ринок Білорусі і приносить збитки вітчизняному харчопрому. Також міністерство має намір відстоювати просування українських вагонів на ринок Білорусі. Дана галузь істотно постраждала від невизнання сертифікатів відповідності на ринку Росії, що викликало істотний обвал виробництва вагонів в Україні.

Позитивну для себе новину почули під час зустрічі кондитери: замміністра Наталія Микольська оголосила про те, що МЕРТом встановлено факт дискримінації щодо української «кондитерки» на ринку Білорусі. Даний факт дозволяє міністерству вести себе рішучіше у відповідь на білоруський імпорт, наприклад, квотувати або обкладати митом білоруські товари, що надходять в Україну.
Очолювана Наталією Микольської робоча група не обмежиться ринком Білорусі. У планах замміністра розібратися, що відбувається з експортом на інших ринках, які цікавлять українських експортерів. На черзі - торгівля з Ізраїлем і Францією.