АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Відповідь на звинувачення ДП «ОГХК» у співпраці з українськими політиками

Відповідь на звинувачення ДП «ОГХК» у співпраці з українськими політиками
Відповідь на звинувачення ДП «ОГХК» у співпраці з українськими політиками

14.06.2016

Наприкінці травня цього року ряд вітчизняних ЗМІ опублікував непідтверджену інформацію про те, що наше підприємство співпрацює з політично заангажованими компаніями. У відповідь на ці публікації зазначаємо наступне.
 
Компанія Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement AG - надійний і платоспроможний партнер ДП «ОГХК», як і більшість інших контрагентів, з якими працює підприємство. Зараз ДП «ОГХК» реалізує свою продукцію більш ніж вісімдесяти компаніям-покупцям, австрійська Bollwerk - одна з них.
 
Співпраця з цією компанією пояснюється тим, що вона одна з небагатьох на міжнародному ринку здійснює передоплату за поставлену нашим підприємством продукцію. Це дозволяє ДП «ОГХК» завантажити виробництво і своєчасно виплачувати заробітну плату майже 6 тисячам працівникам.
 
На міжнародному титановому ринку склалася стійка практика відстрочки оплати споживачами за поставлену продукцію від 60 до 300 днів з дати поставки. Це неприйнятна умова для державного підприємства, яке позбавлене можливості залучення коштів. Майже за два роки свого існування компанія не здійснила жодного стороннього запозичення, не отримала жодної фінансової підтримки або інвестицій для поповнення свого оборотного капіталу.
 
Таким чином, підприємство змушене формувати свої обігові кошти і забезпечувати життєдіяльність багатотисячного колективу виключно за рахунок фактичних надходжень за поставлену продукцію.
 
Перевірки НАБУ і інших правоохоронних і контролюючих органів, які проходили на підприємстві в поточному і минулому роках, не довели причетність або вплив будь-якого політика в Україні на ДП «ОГХК». Як нам відомо, така ж ситуація і з Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement AG. З цієї причини підприємство не бачить приводу для припинення взаємовигідної співпраці з вказаною компанією та іншими контрагентами, з якими зараз працює, до виявлення інших доказів.
 
Публікації, які періодично з'являються у ЗМІ з приводу Bollwerk та ДП «ОГХК», носять, на наш погляд, замовний характер. Їх мета – дискредитувати компанію, усунувши її з ринку. Ми допускаємо, що за цими публікаціями можуть стояти наші конкуренти