АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Ринок титану все ще перенасичений. Добувачі сировини страждають

Ринок титану все ще перенасичений. Добувачі сировини страждають
Ринок титану все ще перенасичений. Добувачі сировини страждають

22.07.2016

Касіано Пател, редактор, регіон: Північна Америка
 
 
Сировинний ринок перенасичений, ніякі зміни цін на діоксид титану не приносять зиску постачальникам сировини. Так буде доти, поки не вирішено питання надлишку виробничих потужностей або ж істотно не зросте попит на пігмент з боку кінцевого споживача. Про це йшла мова на червневій 23-ій конференції промислових мінералів в Празі. Делегати конференції жваво обговорювали цінові тенденції і прогнози.
 
Зростання цін на пігмент не додає оптимізму сировинним компаніям
 
Хоча виробники пігменту намагаються підвищити ціни і в Китаї, і по всьому світу, аналітики стверджують, що в цьому році ціни на діоксид титану слід було б стабілізувати. Китайські виробники шість разів оголошували про підвищення цін тільки в 2016 році. Місцева Асоціація виробників діоксиду титану очікує подальшого підвищення цін через низькі обсяги запасів у постачальників пігменту.
 
Незважаючи на анонсований стрибок цін, учасники ринку заявили під час конференції IM, що виробники діоксиду титану все ще не оговталися від збитків, пов'язаних з дворічним падінням світових цін.
 
За словами учасників ринку, на тлі надлишку пропозиції діоксиду титану підвищення цін на нього не позначиться на ринкових цінах сировини.
 
Очікувалося, що консолідація активів та нахил в бік виробництва пігменту хлоридним способом призведе до підвищення попиту на більш якісну сировину. Але цього поки що не сталося через наявність конкуренції з боку імпортної продукції, а також труднощів з розвитком технологій. Компанії мають потребу в залученні іноземних фахівців, а також не мають стимулів або податкових пільг для модернізації своєї технології.
 
Проте, процес злиттів та поглинань на ринку продовжиться, так як держава має намір надати виробникам підтримку в створенні підприємств з виробництва діоксиду титану сульфатним способом загальною потужністю близько 300 тисяч т на рік і хлоридним способом потужністю 100 тис т в рік. А це не скоротить пропозицію, а навпаки, збільшить її.
 
Китай сподівається, що протягом наступних кількох років як мінімум 20% обсягу діоксиду титану буде вироблятися із застосуванням хлоридного способу, однак темпи реалізації таких планів поки що невеликі. Щоб продукція Китаю стала конкурентною на світовому ринку і змогла диктувати більш високі ціни, необхідно прискорити темпи фінансового відновлення галузі, а також скоротити утворення відходів та енергоспоживання.
 
Виробники пігменту і сировинних матеріалів сходяться на думці, що після кількох дуже складних років нинішній рік стане поворотним для промисловості.
 
 
Цінові тенденції на діоксид титану в США
 
Консолідація активів сприяє скороченню надлишку виробничих потужностей в Азії і підвищенню цін. У той же час в Північній Америці збільшуються витрати на споживчі товари тривалого користування на тлі активізації житлового будівництва. Це, в свою чергу, підтримує баланс між попитом і пропозицією. Будіндустрія ще не повністю відновилася після спаду, але темпи будівництва в США зростають.
 
Як стверджували під час конференції IM учасники ринку, є підстави вважати, що запаси пігменту в Північній Америці нормалізувалися, а виробники почали підвищувати ціни на діоксид титану. З'явилися повідомлення, що ціни на діоксид титану і циркон в кінці квітня - початку травня стабілізувалися, хоч і залишаються на рівні, нижче оптимального.
 
Намагаючись втриматися на ринку, найбільші виробники Північної Америки протягом перших двох кварталів цього року і в кінці минулого року збільшували ціни на діоксид титану. Так, за цей період, ціна зросла на $300 за тонну. І хоча це не та ціна, на яку сподівалися учасники ринку, такі компанії, як PPG Inc. і AkzoNobel відзначили в своїх звітах збільшення попиту на кінцеві продукти - наприклад, на фарби і ґрунтувальні суміші. У той же час на стабілізацію вказує і те, що ціни, нарешті, почали підніматися з нижньої межі.
 
Незважаючи на це, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ціни залишаються на дуже низькому рівні, що призводить до падіння продажів і рівня чистого доходу багатьох великих виробників.
 
Проблема надлишку ільменіту та рутилу, яка призвела до збільшення розриву між анонсованої ціною на діоксид титану і цінами на сировину, поки залишається невирішеною.
 
Один з найбільших виробників сировини, компанія Sierra Rutile ввела в експлуатацію лінію з виробництва рутилу потужністю 888 тис. т, а австралійська MZI Resources Ltd в листопаді почала видобуток на своєму лейкоксенового родовищі Кісбрук в західній Австралії.
 
З іншого боку, компанія Iluka через падіння цін в кінці 2014 року призупинила роботу своєї шахти з видобутку ільменіту та циркону в Вірджинії, а Chemours запустила нову лінію з виробництва діоксиду титану в Мексиці, хоча велика частина цих додаткових потужностей використовуються для компенсації зупинки інших потужностей та переходу на більш ефективне виробництво.
 
Проте, Iluka прогнозує витрати в розмірі $ 1,6 млрд. на реалізацію нових проектів з розробки піщаних родовищ. Хоча компанія і очікує дефіцит поставок, ці плани залишаються під питанням.
 
Новим гравцям, які хочуть вийти на цей ринок і оживити його, треба бути економічно конкурентоспроможними і виробляти високоякісний продукт. Вони мають зробити ставку на тренд в бік хлоридного способу виробництва діоксиду титану в Китаї, що створить попит на високоякісну сировину.
 
За матеріалами Industial Minerals.