ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Dow Chemical планує скоротити робочі місця і закрити провадження

Dow Chemical планує скоротити робочі місця і закрити провадження
Dow Chemical планує скоротити робочі місця і закрити провадження

08.07.2016

Текст: Том Лавелл і Джек Кескі
 
ФРАНКФУРТ / ХЬЮСТОН - Американська хімічна компанія Dow Chemical, що спеціалізується на виробництві кремнію, в зв'язку з придбанням компанії Dow Corning Corporation планує скоротити близько 2500 робочих місць і закрити заводи в Північній Кароліні (США) і Японії.
 
В компанії кажуть, що витрати, пов'язані зі зниженням вартості активів, виплатами компенсацій працівникам та іншими витратами з реструктуризації в другому кварталі складуть приблизно $ 410-460 млн.
 
Компанія скоротила витрати на операцію до $400 млн. (Це на $100 млн. більше планованого), але при цьому зберегла плановий показник зростання прибутку на рівні $1 млрд.
 
Dow виплатила $4,8 млрд за 50% акцій спільного підприємства Dow Corning, створеного 72 роки назад. Операція була завершена на початку червня.
 
За розпорядженням генерального директора компанії Dow Chemical Ендрю Ліверіса припинено випуск такої сировини, як хлор, але було нарощено виробництво складнішою в отриманні продукції - зокрема, кремнію, що використовується у виробництві шин та електроніки. Скорочення торкнулися близько 4,2% працівників їх загальної кількості 59 500 робітників Dow Chemical, з 10 000 працівників компанії Dow Corning включно.
 
«Наша мета - швидко і ефективно інтегрувати Dow Corning і досягти такої синергії, яка виведе нас на новий рівень», - заявив Ліверіс.
 
Компанія анонсувала поглинання Dow Corning в грудні минулого року. Тоді ж було оголошено про злиття Dow Chemical з DuPont. В даний момент угода проходить антимонопольну перевірку Департаменту юстиції США.
 
DuPont планує скоротити 10% робочих місць до кінця 2016 року, коли найбільше в історії злиття гігантів хімічної промисловості буде завершено. На даний момент в компанії працюють 63 000 чоловік.
 
Dow закриє заводи з виробництва кремнію в Грінсборо (Північна Кароліна) і в Ямак (Японія), а також представництва і виробничі лінії в інших містах. В компанії говорять, що скорочення витрат і прибуток від угоди в розмірі $100 млн EBITDA (прибуток до вирахування відсотків, податків і амортизації) компанії збільшиться на $1 млрд щороку.
 
В результаті угоди Dow та Corning отримали по 40,25% акцій компанії Hemlock Semiconductor Group, що випускає полікристалічний кремній, який використовується у виробництві комп'ютерних чіпів. Цю компанію раніше контролювала Dow Corning. Іншою частиною підприємства володіє компанія Shin-Etsu Handotai.
 
Крім того, Dow в особливому порядку скоротить ще 2200 робочих місць. У минулому році Ендрю Ліверіс заявив, що компанія скоротить приблизно 1750 робочих місць після продажу підрозділу з виробництва хлору. Однак у лютому 2016 відбулися додаткові скорочення.


Джерело: Bloomberg