ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | МЕРТ присвятив нараду проблемам корпоратизації ДП «ОГХК»

МЕРТ присвятив нараду проблемам корпоратизації ДП «ОГХК»
МЕРТ присвятив нараду проблемам корпоратизації ДП «ОГХК»

04.08.2016

Вперше з моменту створення ДП «ОГХК» Міністерство економічного розвитку і торгівлі провело 2 серпня нараду, присвячену виключно проблемним питанням компанії.
 
На засідання під головуванням першого віце-прем’єр міністра, Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та за участі першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Юлії Ковалів були присутні керівники Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства фінансів, Фонду державного майна, Державної фіскальної служби, Державної аудиторської служби та Державної служби геології та надр України.    
 
Нарада стосувалася нагальних питань життєдіяльності ДП «ОГХК», зокрема – найбільш чутливої теми – корпоратизації компанії. Аби уникнути технічних помилок у цьому процесі та в подальшому провести прозору та відкриту приватизацію компанії Фондом державного майна України з дотриманням усіх вимог законодавства, було вирішено перенести строки завершення корпоратизації на листопад 2016 року.
 
«Ми вдячні міністру Степану Кубіву та його першому заступнику Юлії Ковалів за сприяння та допомогу у вирішенні стратегічно важливих для нас питань», - коментує результати наради генеральний директор ДП «ОГХК» Руслан Журило.
 
Він пояснив, що наразі постанова Кабінету міністрів №615 не дозволяє державному підприємству після реорганізації, яка зараз відбувається на ДП «ОГХК», зберегти права надрокористувача, що надважливо для підприємства. Особливо напередодні приватизації. Керівництво Міністерства економічного розвитку і торгівлі виявило належну увагу до цієї проблеми та виправить існуючу юридичну колізію.
 
Ситуацію, яка склалася навколо ДП «ОГХК» під час корпоратизації,  пояснює також голова Держгеонадра України Микола Бояркін. «Об’єдана гірничо-хімічна компанія є володільцем спецдозволів на користування надрами. Якщо пройде корпоратизація державного підприємства, це потягне за собою необхідність внесення змін до спеціального дозволу. Сьогодні, відповідно до діючого порядку,  це неможливо. Після зміни організаційної форми надрокористувачі повинні пройти наново процес отримання спецдозволу. А це не простий шлях. Треба враховувати і той факт, що на момент отримання спецдозволу підприємство повинно зупинити свою роботу, буде нести збитки, держава також від цього потерпатиме, а працівники залишаться без роботи. Треба також враховувати, що дане підприємство є бюджето утворюючим. Розуміючи важливість  даного процесу,  збереження активів всіх підприємств, які підуть аналогічним шляхом,  Держгеонадрами було розроблено  проекти змін до постанови №615, що нададуть змогу унормувати відповідні процеси», - пояснює ситуацію керівник Держгеонадр України Микола Бояркін.
 
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі сподіваються, що зміни до законодавства дозволять без перепонів провести майбутню приватизацію ДП «ОГХК». «Я сподіваюсь, що корпоратизація «ОГХК» відбудеться належним чином і вже в грудні, згідно нового закону, буде запущено процес формування незалежної наглядової ради підприємства. Після цього ми передамо новостворене публічне акціонерне товариство до Фонду держмайна для пошуку стратегічного інвестора», - говорить перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів.
 
Зміщення графіку корпоратизації, за словами Журило, не означає зміни курсу компанії. «Навпаки, ми інформуємо вітчизняну та світову громадськість про те, що докладаємо максимум зусиль, аби відбувся прозорий приватизаційний конкурс без будь-яких зривів та збоїв. На жаль, такі прикрі приклади ми вже маємо на ринку, тому намагаємося не допустити цього під час майбутньої приватизації ДП «ОГХК», - говорить Журило.