ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | TZMI: Ринок діоксиду титану зазнає труднощів в 2016 році

TZMI: Ринок діоксиду титану зазнає труднощів в 2016 році
TZMI: Ринок діоксиду титану зазнає труднощів в 2016 році

30.09.2016

Діоксид титану
 
Ринок пігменту завершив 2015 рік у депресивному стані і почав 2016 рік з дуже слабкими надіями на поліпшення умов на ринку. І хоча наприкінці 2015 року обсяги продажів були зафіксовані на високому рівні, це ніяк не вплинуло на показники рентабельності, оскільки більшість великих виробників відзвітували про збитки в 4 кварталі 2015 року.
 
Рівень попиту в 1 кварталі 2016 року виявився досить високим, що незвично, враховуючи, що перший і останній квартали року зазвичай вважаються періодами затишшя на ринку діоксиду титану. Попит стабільно високий під час традиційного «сезону фарб», яким в Північній півкулі вважаються другий і третій квартали року. На думку TZMI, таке зростання попиту частково є результатом того, що споживачі вирішили поповнити запаси в нижній частині цінового циклу. А також - через зниження рівнів запасів завдяки тому, що виробники підтримували виробничу дисципліну в умовах слабкої ринкової кон'юнктури.
 
На ринку поновилися оптимістичні настрої, і виробники оголосили про третій раунд підвищення цін після того, як перші два раунди пройшли успішно. Однак, в TZMI вважають, що решта року, як і раніше, буде проблематичною з огляду на різні чинники, що впливають на попит в різних частинах світу.
 
TZMI збільшив свої короткострокові прогнози попиту, але зменшив довгостроковий прогноз зростання попиту на пігмент до 2020 року з декількох причин, серед яких - ослаблення співвідношення між ВВП і споживанням діоксиду титану, а також вплив зростання населення на попит на діоксид титану.
 
Згідно з недавнім аналізом, проведеним TZMI, на ринках Азії, що розвиваються, спостерігається значне зростання попиту на діоксид титану, в той час, як прогнози по довгостроковому попиту в Китаї трохи знизилися.
 
У короткостроковій перспективі становище на ринках діоксиду титану покращиться, а самі ринки знаходитимуться в стадії відновлення. Однак, в довгостроковій перспективі в галузі, як і раніше, будуть мати місце надлишкові потужності. TZMI вважає, що потрібно кілька років для того, щоб зменшити надлишкові потужності, якщо врахувати скромні скорочення потужностей в Китаї.
 
На думку TZMI, для досягнення ще більш рівномірного балансу між попитом і пропозицією, потрібна раціоналізація потужностей, і не тільки в Китаї.
 
Ціни на діоксид титану збільшуються зі свого історичного мінімуму слідом за збільшенням цін великими виробниками. І ця тенденція продовжиться в 4 кварталі року. Найбільш агресивними в питанні збільшення цін є китайські виробники - з початку року вони вже оголосили про 10 збільшень цін поспіль.
 
Титанова сировина
 
З точки зору попиту і пропозиції на титанову сировину 2016 рік був відносно збалансованим. В основному завдяки тому, що виробництво було вирівняно з ринковим попитом ближче до кінця 2014 - початку 2015 року.
 
Ціни на більшість продуктів сировини залишалися слабкими протягом року, особливо на сульфат ільменіту, ціни на який в 2015 значно впали в порівнянні з попереднім роком. Тепер, коли ситуація на ринку пігменту очевидно поліпшується, а на його частку припадає близько 90% попиту на титанову сировину, її виробники більш оптимістичні і очікують збільшення цін на більшість продуктів у 2016-2017 рр.
 
Внутрішня пропозиція сульфату ільменіту стала дуже обмеженою в Китаї, оскільки більша його частина є побічним продуктом видобутку залізної руди. Багато китайських виробників залізної руди / ільменіту закрилися через те, що виробництво було нерентабельним за існуючими цінами. У країні виріс попит на імпортний сульфат ільменіту і ціни почали рости.
 
На думку TZMI, враховуючи, що нових поставок сульфату ільменіту в найближчі кілька років не очікується, галузь стикнеться з дефіцитом сировинних поставок. Більше того, з огляду на тривалий період, який буде потрібен, аби довести проекти до стадії розробки, існує ризик дефіциту сульфату ільменіту вже в 2018 році. TZMI очікує, що надлишкові запаси сировини минулих кількох років будуть використані до 2018 року, а загальні запаси будуть виснажуватися, навіть незважаючи на нові поставки.
 
Циркон
 
Ринок циркону залишається досить стабільним з 2014 року після значного падінням попиту і цін в 2012 році. Цей період стабільності може закінчитися, враховуючи ослаблення світового попиту та падіння цін на 20% у 4 кварталу 2015 року. В останні місяці ціни, здається, стабілізувалися після декількох знижень у 2 кварталі 2016 р.
 
За прогнозами TZMI, ще мінімум протягом чотирьох років на ринку циркону буде спостерігатися стабільний надлишок. TZMI вважає, що для того, щоб відновити рівновагу між виробництвом і попитом, необхідне значне скорочення обсягів виробництва. Така ситуація очікується без урахування нової пропозиції побічних продуктів, очікуваного до 2020 року.
 
Виробництво кераміки в Китаї залишалося слабким в 2016 році. І хоча в Європі спостерігається пожвавлення попиту на кераміку, воно не зможе компенсувати зниження попиту в Китаї. Галузь хімікатів циркону також залишається слабкою. У 2016 році очікується падіння обсягів видобутку в Китаї.
 
Проте, TZMI очікує поступового зростання попиту до 2020 року завдяки збільшенню темпів зростання в розвинених країнах, підвищенню попиту в країнах, що розвиваються, та раціоналізації потужностей в Китаї.

Джерело