ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Філія «ВГМК» модернізувала порошкове виробництво

Філія «ВГМК» модернізувала порошкове виробництво
Філія «ВГМК» модернізувала порошкове виробництво

10.10.2016

Вільногірський комбінат ДП «ОГХК» придбав і запустив нове обладнання з подрібнення цирконової концентрату. Тепер комбінат буде випускати більш затребуваний на ринку продукт. Інвестиція в розмірі близько 1 млн грн дозволить збільшити випуск цирконової порошку, поліпшити його характеристики, а також відмовитися від використання води та газу в його виробництві. Крім цього, новий фільтр істотно знизить забруднення в цеху виробництва.
 
У вересні на ділянці подрібнення збагачувальної фабрики філії «ВГМК» ДП «ОГХК» запрацювало нове обладнання - картріджний фільтр компанії «Donaldson». Він буде вловлювати подрібнені концентрати, які раніше відлітали в атмосферу, і головне - значно поліпшить екологію на виробництві.
 
 «Встановлення фільтру дає можливість комбінату збільшити продуктивність млина СП-6, відмовитись від використання технічної води та природного газу під час випуску порошкового концентрату, збільшити його вихід, а також уникнути його викидів в атмосферу», - обґрунтовує придбання перший заступник генерального директора Олександр Гладушко.
 
Новий фільтр цілком виправдовує себе і дозволяє вирішити низку економічних завдань. Наприклад, з початком його роботи зник незатребуваний на ринку вид продукції, такий як КЦПт, що з’являється внаслідок сушки продукту мокрого уловлювання в згущувачі. Компактність обладнання та простота в обслуговуванні дозволяє модернізувати повітряно- струменевий млин на ділянці подрібнення концентратів. Ступінь очищення пилоповітряної суміші тепер така, що дозволяє тепле очищене повітря направити в атмосферу цеху, а це, в свою чергу, дає додаткову економію електроенергії при опаленні цеху.
 
Ступінь очищення до встановлення фільтру становила 92,7%, зараз - 99,4%. Фільтр придбаний за 720 тис грн. Термін його окупності при повному завантаженні не перевищить трьох місяців.
 
Встановлення фільтру - перший крок до модернізації збагачувальної фабрики «ВГМК», продиктований вимогою ринку, вважає Гладушко. В даний час все більшим попитом з боку переробників користуються так звані подрібнені концентрати-порошки, до яких відноситься КЦП. «Виробництво подрібнених концентратів у ДП« ОГХК» не масштабне, але ми вирішили приділити цій ділянці більше уваги, так як продукт користується попитом на зовнішніх ринках», - каже Гладушко.
 
Як повідомлялося раніше, в першому півріччі 2016 р ДП «ОГХК» істотно збільшило випуск так званих порошкових концентратів, які користуються високим попитом, незважаючи на кризу. Зокрема, виробництво порошкового цирконового концентрату 45 мкм майже подвоїлось, досягнувши в першому півріччі поточного року 2,140 тис. т проти 1,3 тис. т в першому півріччі 2015 р.
 
У перспективі менеджмент ДП «ОГХК» розглядає можливість придбання фільтрів для подрібнення рутилового та дистен-сілліманітового концентратів.