АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ДП «ОГХК» - житомирським дітям з особливими потребами

ДП «ОГХК» - житомирським дітям з особливими потребами
ДП «ОГХК» - житомирським дітям з особливими потребами

11.10.2016

Більше 250 дітей з особливими потребами взяли участь в обласному фестивалі «Райдуга», організатором і спонсором якого виступило Державне Підприємство «Об'єднана гірничо-хімічна компанія».
7 жовтня у Палаці культури і спорту філії «Іршанський ГЗК» ДП «ОГХК» відбулося свято дитинства, творчості і доброти з промовистою назвою «Райдуга». Учасники фестивалю - вихованці інтернатів та дитячих будинків Житомирської області віком від 5 до 30 років з порушеннями опорно-рухової системи, слуху, зору, інтелекту - відтворили повну палітру веселки, яка переливалася яскравими фарбами творчості і радувала глядачів.
Директор філії «Іршанський ГЗК» ДП «ОГХК» Віктор Сивченко, коментуючи свято, зазначив наступне: «Засновником дитячого фестивалю в Іршанську є комбінат. Ідею його проведення ми запозичили у наших чеських партнерів. На іршанської землі «Райдуга» проходить з 2003 року. За весь цей час тільки два рази в силу об'єктивних причин захід не проводився. Цього року мистецьке свято зібрало дітей з особливими потребами вже в 12 раз. Знаючи напевно наміри нашої головної компанії - ДП «ОГХК» з упевненістю можна сказати, що фестиваль «Райдуга» і надалі буде проходити».
Турботу з боку організаторів - Державного Підприємства «Об'єднана гірничо-хімічна компанія», учасники фестивалю відчули відразу по приїзду. Теплий прийом їм було надано головою профспілки філії «ІГЗК» Миколою Волоховим, який ось уже дванадцятий раз зустрічає на «Райдузі» талановитих дітей з обмеженими можливостями з усієї області. При реєстрації кожному учаснику фестивалю вручили пакет із солодощами від ДП «ОГХК» і спонсорів. Заручившись такою моральною підтримкою і залишивши свої переживання, діти сміливо і впевнено розпочали демонстрацію своїх здібностей в художньому, декоративно-прикладному та літературному видах мистецтв, а також у музиці і хореографії.
В рамках фестивалю пройшла виставка народної творчості, на якій були представлені вироби, створені руками дітей: вишивка, художні вироби з лози, паперу, соломи, бісеру. Не обійшлося і без домашніх улюбленців, яких з гордістю демонстрували юні іршанці в «Живому куточку». Також, в ході заходу, діти могли відвідати імпровізований «Салон краси», заспівати в караоке і відпочити за чашкою чаю в кафе.
Концертна програма, підготовлена ​​вихованцями інтернатів та дитячих будинків Житомирської області, в черговий раз підтвердила, що у творчості немає меж і бар'єрів. Юні таланти порадували глядачів яскравими номерами, що надовго закарбуються у пам'яті глядачів.
Представники Житомирської ОДА, Хорошевської райдержадміністрації та райради, які прибули на свято, відзначили внесок трудового колективу філії «ІГЗК» в організацію та проведення фестивалю «Райдуга» та вручили Подяки директору підприємства Віктору Сивченко, а також заступнику директора із загальних питань Тетяні Чистоєдовій - Римар.
Концертна програма завершилася церемонією нагородження. Цінними подарунками були відзначені всі інтернати та дитячі будинки, вихованці яких взяли участь у фестивалі.
На цьому дійство не закінчилося. В продовження свята, діти з особливими потребами переглянули виставу «Що добре і що погано», розважилися на атракціонах, отримали по повітряній кульці і потанцювали на дискотеці.
Незважаючи на змістовну програму, фестиваль дитячої творчості «Райдуга» пройшов без зайвих пауз і затримок, на хорошому організаційному та художньому рівні. Це красиве свято запам'ятається хлопцям надовго. Добрі враження про нього залишаться в пам'яті гостей, спонсорів і організаторів фестивалю.