АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ДП «ОГХК» збільшило випуск продукції за 9 міс. 2016 р

ДП «ОГХК» збільшило випуск продукції за 9 міс. 2016 р
ДП «ОГХК» збільшило випуск продукції за 9 міс. 2016 р

18.11.2016

Державне підприємство «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» не суттєво  збільшило випуск основної продукції та істотно - додаткової продукції. Про це розповідає перший заступник генерального директора ДП «ОГХК» Олександр Гладушко.
 
Зокрема, випуск ільменітового концентрату за 9 міс. 2016 р виріс на 11% до 220 тис. , рутилового концентрату - на 3,9% до 39,4 тис. т, цирконового - на 6,8% до 20,8 тис. т. «Потужності комбінатів компанії дозволяють випускати набагато більше продукції, але від більш стрімкої динаміки виробництва нас стримує криза на ринку титанових руд», - пояснює Олександр Гладушко. За його словами, світове виробництво титанової сировини все ще перевищує попит на нього з боку споживачів. З цієї причини на складах ДП «ОГХК» все ще нереалізованими залишалися на 1 листопада 125 тис. т продукції.
 
Зовсім інша тенденція спостерігається у сфері споживання дистен-сілліманітового і ставролітового концентратів, а також подрібнених порошкових концентратів, які використовуються традиційно металургами, цементними підприємствами, а також виробниками вогнетривів, уточнює Гладушко.
 
Попит на ці продукти виріс за аналізований період. Це дозволило філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» збільшити виробництво ставролітового концентрату більш ніж в 2 рази в порівнянні з 9 міс. 2015 р - до 14,5 тис. т, дистен-сілліманітового концентрату майже в 2 рази - до 6,3 тис. т.
 
З огляду на попит на додаткові продукти, компанія вирішила не відставати від світової тенденції - модернізувати порошкове виробництво, щоб наростити випуск цієї продукції та поліпшити екологію її виробництва, про що йшла мова в одному з прес-релізів ДП ​​«ОГХК».
 
«Ми все ще очікуємо поліпшення ситуації зі споживанням основної продукції компанії - ільменіту, рутилу і циркону, тому що ДП «ОГХК» володіє найбільшими, а в випадку з рутилом і цирконом - унікальними в Україні потужностями з випуску. Оскільки клієнти потребують більше не основних видів продукції, ми йдемо назустріч їхнім побажанням та нарощуємо частку збуту другорядних концентратів», - каже Гладушко.
 
Нагадаємо, в серпні 2016 р Кабінет міністрів України включив ДП «ОГХК» до  списку найбільших підприємств, що підлягають приватизації в 2017 р. На даний час компанія завершує процес корпоратизації і в наступному році перейде під  управління Фонду держмайна для подальшого продажу.