ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» успішно завершила корпоратизацію

«Об'єднана гірничо-хімічна компанія» успішно завершила корпоратизацію
«Об'єднана гірничо-хімічна компанія» успішно завершила корпоратизацію

13.12.2016

Компанія змінила приставку ДП на ПАТ і отримала нове правління
 
«Об'єднана гірничо-хімічна компанія» перейшла на міжнародні стандарти управління. 8 грудня 2016 р ДП «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» припинило своє існування. На зміну йому зареєстровано ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія». Товариством випущено 2 млрд акцій вартістю 1 грн кожна.
 
Також Міністерство економічного розвитку і торгівлі України затвердило правління ПАТ «ОГХК». Його очолив Руслан Журило. Про це розповів перший заступник голови правління Олександр Гладушко.
 
«Корпоратизація ОГХК пройшла в рекордні для держпідприємства терміни - за 9 міс. Пророблена масштабна робота. Ми дякуємо голові Мінекономрозвитку і торгівлі Степану Кубіву, колективу міністерства та Фонду державного майна за надану нам підтримку в здійсненому перетворенні. Кілька разів компанія опинялася в скрутній ситуації, але ми раді, що акціонування завершилося успіхом», - каже Олександр Гладушко.
 
Під час корпоратизації «ОГХК» успішно пройшла аудит в одній з аудиторських фірм першої четвірки. Оцінку її активів, проведену відомою міжнародною компанією, підтвердили оцінювачі Фонду держмайна. Про це повідомило міжнародне інформаційне агентство Reuters, британське видання Daily Mail, а також ряд спеціалізованих ЗМІ.
 
З моменту, як «ОГХК» були передані в управління Вільногірський гірничо-металургійний комбінат та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, вартість активів компанії збільшилася з 900 до 2 млрд грн. За 9 міс. 2016 р в порівнянні з 9 міс. 2015 р прибуток компанії потроївся, податкові платежі до бюджетів різних рівнів подвоїлися. «Наразі компанія є дуже привабливою для потенційного інвестора та входить до сотні найбільш прибуткових держпідприємств країни», - вважає Гладушко.
 
Далі, за його словами, відбудеться призначення наглядової ради, до якої увійдуть незалежні директори. Це підвищить прозорість рішень ПАТ «ОГХК». Опісля компанію буде передано до Фонду держмайна для подальшої приватизації. Нагадаємо, уряд у серпні 2016 р відніс «ОГХК» до списку компаній, які підлягають продажу в 2017 р.
 
Попереду - ще більш складне завдання - підготувати ПАТ «ОГХК» до відкритої приватизації, вважає Гладушко.
 
«ОГХК» повинна стати прикладом першого успішного розпродажу активів в Україні після Майдану. Ми ставимо таке завдання і знаємо, як його досягти», - каже Гладушко. «Найбільше ми побоюємося зриву продажу компанії та повтору ситуації з приватизацією Одеського припортового заводу. У наступному році будуть виставлятися на продаж ключові титанові активи України - «Сумихімпром» та держчастка в «Запорізькому титано-магнієвому комбінаті». За ці активи розгориться неабияка боротьба. Нам відомо, що вже зараз найбільші світові компанії в титановому секторі уважно стежать за роботою «ОГХК» та її переходом на міжнародні стандарти управління. Проте, ми не виключаємо, що знайдуться гравці, які спробують обвалити вартість компанії та зірвати продаж «ОГХК» та інших титанових активів із застосуванням силового сценарію», - каже Гладушко.
 
Довідка
 
За 9 міс. 2016 року ДП «ОГХК» виробило 220 тис т ільменіту, близько 40 тис т рутилу і понад 20 тис т циркону. Чистий дохід компанії в цей період досяг майже 2 млрд грн, що вище минулорічного показника на 65%. Прибуток потроївся до 665 млн грн, сплата податків та зборів подвоїлася до 477 млн ​​грн. «ОГХК» керує монопольними виробниками ільменіту, рутилу і циркону в Україні - Вільногірським ГМК та Іршанський ГЗК з серпня 2014 р.