АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Правління АТ «ОГХК» відвідало форум МЕРТ для управлінців держкомпаній

Правління АТ «ОГХК» відвідало форум МЕРТ для управлінців держкомпаній
Правління АТ «ОГХК» відвідало форум МЕРТ для управлінців держкомпаній

12.12.2016

15 грудня Міністерство економічного розвитку і торгівлі за підтримки компанії Ernst&Young зібрало на форум керівників майже ста найбільших державних підприємств країни, аби розповісти про зміни в управлінні, які чекають на них в рамках реформи.
Від АТ «ОГХК» захід відвідали перший заступник голови правління Олександр Гладушко та заступник начальника юридичного відділу компанії Костянтин Сухих.
З привітальнім словом до учасників заходу звернувся Перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.
Про те, як має формуватися наглядова рада на державних підприємствах та затверджуватися інститут незалежних директорів, учасникам форуму розповів перший заступник міністра економіки Максим Нефьодов.  
Досвідом про те, як мають взаємодіяти керівники підприємств, спостережні ради та органи управління, ділилися литовські колеги з державного сектору, а саме – незалежний директор наглядової ради Клайпедського державного морського порту Неріус Удренас.
Своє бачення того, як відбирати та призначати незалежних директорів та керівників, висловив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський, керуючий партнер Talent Advisors Роман Бондар, директор групи People Advisory Services компанії Ernst&Young в Україні Олена Бойченко ті інші учасники форуму.
Про те, як буде будуватися державно-приватне партнерство та які зміни в законодавстві чекають держкомпанії, доповідав голова Фонду держмайна Ігор Білоус. Як залучити фінансування держкомпаніям розповіла голова представництва IFC - організації з групи Всесвітнього банку Олена Волошина.       
«Наразі в українському законодавстві відсутня чітка інструкція щодо призначення членів наглядової ради, відомі лише функції, що дозволять посилити вплив цієї ради на прозорість рішень державних компаній. Тож, захід був вельми корисним для нас. Адже на більшість питань, які постають перед нами, ми отримали відповіді з боку керівництва міністерства. А досвід литовських колег був досить корисним та цікавим для нас», - коментує участь у форумі Олександр Гладушко.
Нагадуємо, що корпоратизація ДП «ОГХК» завершилася 8 грудня поточного року – ДП перетворилося на Публічне Акціонерне Товариство (АТ). Далі на ОГХК  очікує обрання наглядової ради. Вона буде впливати на рішення правління компанії та матиме право їх блокувати. В цьому полягає мета реформування держпідприємств – підсилити прозорість управлінських рішень задля уникнення корупції.
Опісля АТ «ОГХК» буде передане в управління Фонду держмайна, який проведе повторний аудит активу, здійснить його оцінку та розробить процедуру приватизації. «Ми очікуємо, що компанію буде виставлено на продаж орієнтовно в кінці 2017 року», - говорить Гладушко.
До того часу, за його словами, компанія має повністю перейти на міжнародні стандарти управління, зокрема – запровадити облік за світовими стандартами. Фінансову звітність за 2016 рік буде сформовано та подано вже за міжнародними правилами, зрозумілими іноземним інвесторам.