АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Під знаком росту

Під знаком росту
Під знаком росту

14.03.2017

Минулий рік був дуже результативним для АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія». Він показав, що компанія здатна вистояти і показати зростання навіть в умовах жорсткої конкуренції
Нові стандарти управління
Найвизначнішою подією минулого року стало завершення корпоратизації. Завдяки їй, в стислі терміни «ОГХК», зайшовши на ринок «з нуля» (лише зі статутними документами) перетворилася в публічне акціонерне товариство, кероване за міжнародними стандартами.
Нам приємно повідомити, що АТ «ОГХК» стало першим успішним прикладом корпоратизації з початку реформування держпідприємств Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
Після корпоратизації створені нові колегіальні органи управління. Це істотно підвищило прозорість прийнятих правлінням рішень. Фінансова звітність формується за міжнародними стандартами, зрозумілими іноземним компаніям та інвесторам. Для компанії це новий етап розвитку.
Вартість активів зросла
Успішно проведений аудит, а також оцінка майна «ОГХК» компаніями з «четвірки» кращих на міжнародному ринку консалтингових послуг показали, що після повернення Вільногірського ГМК та Іршанського ГЗК у державну власність під управління «ОГХК» вартість основних засобів компанії зросла майже в 2 рази - до 2 млрд грн.
Саме в 2016 р, вперше після переходу комбінатів у держвласність, розпочато оновлення основних фондів компанії. З цією метою в минулому році комбінатам «ОГХК» було виділено 300 млн. Філія «ВГМК» отримала на оновлення своїх фондів 182 млн грн, «ІГЗК» - 112 млн.
Продукції продано більше
У 2016 році «ОГХК» збільшила реалізацію продукції. Зросли відвантаження як на експорт так і на внутрішній ринок. Якщо в 2015 році було реалізовано 422,941 тис. т продукції, то в 2016 - 532,335 тис. т. Дохід від продажу також зріс з 1,706 млрд грн до 2,888 млрд грн без ПДВ
Сплата податків подвоїлася
У минулому році компанія підвищила свою соціальну відповідальність перед бюджетами всіх рівнів. У 2016 р вона подвоїла сплату податків та зборів у порівнянні з 2015 р з 360,3 млн грн до 779,3 млн грн.
«ІГЗК» став експортером
Минулий рік став переломним для філії «Іршанський ГЗК» - він був переорієнтований на експорт. Його склади, перенасичені в 2014 і 2015 р продукцією, повністю розвантажені під зовнішні контракти. Поставки у вересні побили історичний рекорд - іршанський гірники відвантажили 30 тис. т ільменітового концентрату зовнішнім покупцям. Таких показників у підприємства ще не було. В результаті переорієнтації іршанська філія більше не приносить збитків. Це стало важливим досягненням менеджменту «ОГХК».
«ВГМК» наростив потужності з випуску продукції
Філія «Вільногірський ГМК» в кінці серпня 2016 р запустила другу чергу – запрацювала ділянка «Південь» кар'єру №7. Запуск роторно-відвального комплексу на цій ділянці дозволив збільшити потужності з випуску продукції, тим самим знизивши її собівартість та поліпшивши економічні показники комбінату. Виконано виробничий план з випуску концентратів.
Завершена реформа оплати праці
У минулому році АТ «ОГХК» завершило непопулярну, але необхідну реформу з оплати праці своїх працівників. Вона полягала в тому, щоб докорінно змінити підхід до нарахування заробітних плат. А саме - збільшити частку основної зарплати у Фонді оплати праці. В ході реформування вона підвищилася з 49% до 55%.
Раніше майже половину доходів трудящих становили надбавки і доплати, нарахування яких залежало від виконання різного роду показників. Після реформи головною статтею доходів працівників стала базова тарифна ставка, виходячи з розміру якої нараховуються інші надбавки до зарплати, премія в тому числі.
Це більш прозора і соціально захищена стаття доходів трудящих. Її підвищення гарантує зростання загальної заробітної плати кожному працівникові.
У 2016 році на виплату заробітних плат і всіх нарахувань до них компанія спрямувала понад 446,6 млн грн. З них виплати працівникам «ВГМК» склали близько 254 млн грн, працівникам «ІГЗК» - 112,1 млн грн.
Зобов'язання «ОГХК» щодо виконання колективних договорів на філіях виконані в повному обсязі. Сумарно «ВГМК» та «ІГЗК» отримали за цими статтями витрат 136,3 млн грн.
«Усі поставлені нами амбітні цілі на 2016 р досягнуті - компанія перейшла на новий етап розвитку. Управління здійснюється за міжнародними стандартами. Виробництво та відвантаження продукції за підсумками року зросли. Всі соціальні зобов'язання перед бюджетами країни і власним колективом виконані повністю», - коментує виконуючий обов’язки голови правління АТ «ОГХК» Олександр Гладушко.