АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Donaldson заощадив «ВГМК» мільйон

Donaldson заощадив «ВГМК» мільйон
Donaldson заощадив «ВГМК» мільйон

21.03.2017

Прийняте менеджментом «ОГХК» рішення інвестувати в порошкове виробництво на філії «ВГМК» економічно виправдалося.
Встановлений в серпні минулого року картріджний фільтр англійської фірми Donaldson на ділянці подрібнення циркону на струменевому млині №6 окупив себе з лишком. Про це повідомляють на філії «ВГМК».
«За півроку роботи фільтр Donaldson, що працює на одному з млинів з подрібнення циркону, показав відмінний результат. За 3,5 місяці він повністю окупив витрати на його придбання (понад 600 тис. грн), заощадивши за час своєї роботи більш 1 млн грн», - розповідає директор філії «ВГМК» Андрій Сторчак.
Зокрема, впровадження такого картриджа, завдяки «сухому» уловлювання, дозволило повністю відмовитися від споживання технічної води і природного газу на даній ділянці виробництва. Також вдалося істотно скоротити споживання електрики, розповідає Сторчак.
Ступінь вилучення при подрібненні виросла на 5,05% і практично досягла 100%, що істотно поліпшило екологію на даній ділянці виробництва.
Фахівці збагачувальної фабрики відзначають, що при безперервній роботі млина окупність даного фільтра скорочується в рази - до 20 діб.
«Це вже другий фільтр, встановлений з 2015 р на дільниці подрібнення концентратів, який виправдовує себе економічно. Він не тільки знижує викиди пилу, економить енергоресурси і підвищує вилучення. Установка такого обладнання дозволяє вивести з технологічної схеми цілий комплекс зношеного обладнання. А в умовах зростаючого попиту на концентрати у вигляді порошку, ця інвестиція вельми доцільна, тому що дозволяє поліпшити економіку даного виробництва - скоротити собівартість продукції, що випускається при повному завантаженні потужностей», - коментує в.о. голови правління АТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
За його словами, в планах компанії розглянути придбання англійських фільтрів на ділянки подрібнення дистен-сілліманітового і рутилового концентратів. Потреба з боку споживачів в таких порошках істотно зросла в минулому році, що дозволило «ВГМК» значно наростити випуск даної продукції. Високий попит на подрібнений циркон показують виробники кераміки - плитки та сантехніки.