АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Exxaro продасть 44% своїх акцій в компанії Tronox

Exxaro продасть 44% своїх акцій в компанії Tronox
Exxaro продасть 44% своїх акцій в компанії Tronox

23.03.2017

Криза продовжує змінювати ринок титанових продуктів.
Слідом за злиттями та поглинаннями на ринку титанової сировини, укрупнюються її переробники.
 
Нгобіл Длудла, Рейтерс
 
Йоганнесбург - Диверсифікована гірничодобувна компанія Exxaro Resources заявила про плани продати 44% акцій хімічного виробника Tronox, щоб зосередитися на своїй основній діяльності в гірничодобувній галузі і фінансувати капітальні зобов'язання.
 
Компанія Exxaro в основному виробляє вугілля та інвестує в залізну руду, а також розглядає можливість придбання активів у британської гірничодобувної компанії Anglo American.
За словами компанії, вона вивчить варіанти поетапної продажу свого пакета акцій у Tronox, який оцінюється в 911 мільйонів доларів, причому цей процес навряд чи почнеться до другої половини 2017 року.
 
«Компанія Exxaro вирішила, що монетизація наших акцій Tronox протягом деякого часу відповідає інтересам наших акціонерів та відповідає нашій довгостроковій меті зосередитися на підвищенні ефективності нашої основної діяльності», - заявив глава Exxaro Льон Конар.
 
У компанії також заявили, що Tronox планує придбати титановий бізнес компанії Cristal, дочірнього підприємства компанії Tasnee з Саудівської Аравії, за 1,673 млрд, готівки і акцій, що відповідає 24% акцій. Після завершення угоди між Tronox і Cristal, частина Exxaro в компанії Tronox зменшиться до 33%.
 
Угода з компанією Cristal перетворить компанію Tronox в найбільшого в світі виробника відбілюючого пігменту з 11 заводами з виробництва діоксиду титану у восьми країнах світу потужністю 1,3 мільйона тон на рік.
 
Exxaro заявила, що підтримає угоду c Cristal, яка «може привести до значних синергетичних ефектів для об'єднаної компанії і надасть прекрасну можливість для акціонерів Tronox, включаючи Exxaro».