ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Перетворювачі Grundfos підвищили ефективність виробництва «ІГЗК»

Перетворювачі Grundfos підвищили ефективність виробництва  «ІГЗК»
Перетворювачі Grundfos підвищили ефективність виробництва «ІГЗК»

31.03.2017

Філії ПАТ «ОГХК» продовжують втілювати енергозберігаючі проекти, що покликані знизити витрати на одиницю кінцевої продукції.   Зокрема, на філію «ІГЗК» були придбані та встановлені частотні перетворювачі Grundfos
Значна рентна плата за користування водними ресурсами, яку сплачує іршанська філія для забезпечення водою виробничих потреб збагачувальної фабрики №3 (ЗФ-3), промислового майданчика, ВРБ, кар’єрів №7, та №8, населення селищ Нова Борова та Іршанськ, з одного боку, та зростання  тарифів на електроенергію з іншого, змусили керівництво філії  переглянути та знизити об’єми використання води та споживання електроенергії у виробництві.
У зв’язку з цим керівництвом компанії разом з адміністрацією філії було прийнято рішення змінити схему розподілу чистої та технічної води на ЗФ-3, та переглянути потреби у постачанні води користувачам так званої «іршанської гілки» водопроводу.
У жовтні 2016 року завершилися роботи з реконструкції на насосній станції І-го підйому  водопроводу під контролем та загальним керівництвом відділу головного енергетика філії. Завдяки фінансуванню ПАТ «ОГХК», а також злагодженій та кваліфікованій роботі спеціалістів електротехнічної лабораторії КВПтаА та працівників ЗФ-3, на балансі якої знаходиться цей об’єкт, були встановлені та змонтовані насосні агрегати з частотними перетворювачами Grundfos NK 125-315/262 – 4 шт., вартість яких становить майже 1 млн грн. Саме ці агрегати дають змогу погодинно регулювати об’єми подачі води з оптимальними витратами електроенергії.
Загальна вартість реконструкції насосної станції склала більше 1,5 млн грн. За попередніми розрахунками, період окупності даних робіт мав скласти  4 місяці.
 
У найближчій перспективі на іршанській філії планують реалізувати систему автоматичного регулювання продуктивності насосних агрегатів в залежності від коливань споживання води іршанськім комунальним підприємством, яке регулює роботу водопроводу «Нова Борова – Іршанськ».
«Ефективний розвиток підприємства такого рівня, як наше неможливий без збалансованого та мінімізованого споживання сировинних та енергетичних ресурсів. Компанія й надалі буде підтримувати курс на залучення менш енергоємних технологій», - коментує виконуючий обов’язки голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко.