ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Костянтин Золотоноша: «Попит на продукцію дозволяє оновлювати основні фонди підприємства"

Костянтин Золотоноша: «Попит на продукцію дозволяє оновлювати основні фонди підприємства"
Костянтин Золотоноша: «Попит на продукцію дозволяє оновлювати основні фонди підприємства"

03.06.2017

Одна з основних складових успіху підприємства – потреба споживачів у кінцеву продукті виробництва. Це залежить від багатьох чинників, та, передусім, - від попиту на споживчому ринку. Про стан ринку титанової сировини нам розповів заступник директора філії з комерційних питань – керівник комерційної служби Костянтин Золотоноша.
 
-Костянтин, як Ви оцінюєте стан ринку титанової сировини у поточному році? Чи є передумови його оздоровлення?
 
- У 2017 році на світових ринках титанової сировини спостерігається зростання  попиту на титанові продукти, а також збільшення їх виробництва та споживання. У 2014–2016 рр. титановий ринок перебував у стадії падіння та стагнації. Розвиток ринку відбувається за своєрідною синусоїдою, і таке явище спостерігається кожні 5–6 років. На жаль, пік падіння прийшовся саме на час створення «ОГХК», і компанія розпочала свою роботу у надскладній ситуації зі збутом продукції.
 
 Відтепер розвиток світової економіки пішов вгору, що відобразилося у зростаючому попиті підприємств на нашу продукцію. Хочу зазначити, що наразі реалізація цирконового та рутилового концентратів, які випускає наше підприємство, складає 100%, а також ми маємо значне зростання реалізації ільменітового концентрату.
 
Для яких потреб та у яких галузях використовується продукція філії «ВГМК»?
 
-Наша продукція має широке застосування у різних сферах. Рутиловий концентрат використовується для виробництва електродів, випуск та застосування яких зростає з нарощуванням обсягів житлового і промислового будівництва. Зростаючий попит на рутил, який зараз ми спостерігаємо, лише підтверджує, що економіка України та Європи, яка є споживачем цього продукту, має стійку позитивну динаміку. Зі зростанням економіки у світі розвиваються виробництва, з’являються нові робочі місця.
Ільменітовий концентрат використовується для виробництва двоокису титану, який, у свою чергу, застосовується у багатьох товарах, які ми споживаємо у повсякденному житті, від звичайної зубної пасти чи паперу до виготовлення лако-фарбової продукції, пластмаси, каучуку, лінолеуму, гуми та виробництва оптоволоконних виробів. Ільменітовий концентрат також використовується для виробництва титанової губки, з якої виготовляють широкий спектр титанової продукції.
Титан широко застосовується в авіабудуванні, медичному обладнанні. Його недаремно називають «крилатим» матеріалом, у якого велике майбутнє, оскільки чим легший та міцніший механізм, тим менші витрати пального, більший термін використання, а значить, - він більш ефективний.
Цирконовий концентрат лежить в основі отримання фрити, яка використовується як основний елемент у виробництві побутової та конструкційної кераміки. Глазур, що виробляється на основі нашого концентрату, надає блиск та міцність кераміці та забезпечує довготривалу службу цьому продукту. Цирконовий концентрат використовується для зміцнення та підвищення зносостійкості деяких вузлів механізмів, що схильні до значного механічного та температурного впливу. Покриття деталей із застосуванням циркону значно підвищує ресурс їх використання, а також економічну доцільність таких елементів у механізмах та агрегатах.
 
Останнім часом на нашій філії зросла реалізація ставролітового концентрату, приблизно до 90% від кількості випущеної підприємством продукції. Цей концентрат використовується у металургійній промисловості для скраплення шлаків. Незважаючи на складну ситуацію в металургійній галузі, наш продукт знаходить своє застосування. Цей матеріал почали використовувати для піскоструминної обробки металів, конструкцій з металу.
З 2017 року ми почали відвантаження такої досить непоказової продукції, як ставролітовий концентрат, на ринки Америки. Це справжній прорив, якого досягла наша компанія за останні 4–5 місяців. Раніше цей продукт не користувався великим попитом на світовому ринку, тому не вважався досить прибутковим та цікавим з точки зору бізнесу.
 
 – Як я зрозуміла з вашої розповіді, наша продукція законтрактована практично вся?
 
 – Наразі абсолютно весь обсяг основних концентратів законтрактований. Ми впевнено дивимося у майбутнє, і можу сказати, що склади рутилового, цирконового, дистенового та ставролітового концентратів на перше січня 2018 року будуть порожніми.
 
  • Як покращення ситуації зі збутом відображається на виробництві?
 
Попит на нашу продукцію дозволяє нам на даний момент оновлювати основні фонди підприємства, тобто проводити закупівлі БелАЗів вантажопідйомністю 45, 55 т, кар’єрної техніки, трубоукладачів, автобусів «ПАЗ», автомобілів «УАЗ»-Фермер, які вкрай необхідні нашому виробництву.
Компанія вкладає доволі значні кошти у забезпечення технологічного процесу сучасною технікою, би підприємство оновлювалось технічно та уникнути простоїв та нескінченних ремонтів, які виводять різні ланки виробництва з робочого ладу на деякий час. Керівництво докладає максимум зусиль, аби підвищити продуктивність праці та  забезпечити наших покупців якісною продукцією. З цією метою впроваджуються нові технології та обладнання на збагачувальному виробництві. Наприклад, фільтри фірми «Donaldson», які нещодавно були встановлені на збагачувальному виробництві, значно зменшили технологічні втрати продукту.
Для того, щоб іти в ногу з часом та робити більш глибокий аналіз нашого продукту, ми проводимо модернізацію та оновлення основних засобів ЦЗЛ. Такого не було доволі давно.
Компанія «ОГХК» наразі робить всі кроки для того, щоб у її активі були не пострадянські підприємства, а підприємства європейського рівня, з сучасними підходами. На жаль, не всі плани збуваються, та ми згадуємо, як ще два роки тому ми могли лише мріяти про модернізацію виробництва. У той період нас ще мало знали на світовому ринку, наші склади були переповнені готовою продукцією. Тоді ми працювали в умовах величезної конкуренції на пересиченому титановому ринку і практично не мали передумов для розвитку виробництва.
Але нам вдалося вистояти та досягти успіхів завдяки злагодженій роботі команд обох філій під керівництвом головної компанії. Ми не знижуватимемо планку, будемо плідно працювати, аби наше підприємство залишалося у числі флагманів світового титанового ринку.
Валентина Самофал