ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ПАТ «ОГХК» збільшить витрати на оздоровлення своїх працівників

ПАТ «ОГХК» збільшить витрати на оздоровлення своїх працівників
ПАТ «ОГХК» збільшить витрати на оздоровлення своїх працівників

06.06.2017

Трудовий колектив – головний внутрішній потенціал підприємства, що дозволяє досягти значних результатів, тому на ПАТ «ОГХК» для збереження трудового ресурсу розроблений і діє комплекс соціальних програм. Одним із пріоритетних напрямків соціальної політики компанії є збереження здоров’я своїх працівників. ПАТ «ОГХК» мотивує їх  вести здоровий спосіб життя. А щоб працівники не хворіли, компанія планує у поточному році подвоїти витрати на оздоровлення до 7,6 млн грн.
 
Адміністрацією філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» спільно з профспілковим комітетом проводиться цілеспрямована системна робота з організації літнього відпочинку працівників та їхніх дітей. Цього року трудящі мають можливість оздоровитися за пільговими санаторно-курортними путівками, а діти – в літніх оздоровчих таборах. На філії «ВГМК» у поточному році витрати на оздоровлення збільшаться до 1,9 млн грн, порівняно з 760 тис. грн, витрачених у 2016 році.
У 2017 році оздоровлення дітей філії «ВГМК» буде здійснюватися за двома напрямками: у дитячому спортивно-оздоровчому центрі «Горизонт» (с. Запсілля Полтавської обл.) та на узбережжі Азовського моря у дитячому оздоровчому таборі «Салют» (м. Приморськ, Запорізька область).
«Ще у лютому було сплачено 10% від вартості путівок, щоб наші діти могли оздоровитися у найтепліший період – у 2-у, 3-ю та 4-у зміни у таборі «Горизонт», – говорить голова профспілки ПОП «ВГМК» ПМГУ Федір Клименко, – попередня вартість путівки – 280 грн за добу. До ДСОЦ «Горизонт» поїдуть 90 дітей працівників філії, стільки ж наших дітлахів поїдуть до приморського табору «Салют». Плануються два заїзди до цього табору,  перший – з 18 червня. Вартість путівки до «Салюту» – 290 грн за добу. Працівники нашого підприємства будуть сплачувати 10% вартості путівки, а решту компенсує ПАТ «ОГХК», - каже Клименко.
У 2017 році планується витратити на дитяче оздоровлення влітку близько 900 тис. грн. Крім літнього відпочинку, заплановано і зимовий відпочинок дітей – у ДСОЦ «Горизонт». Взимку оздоровляться ще 60 дітей працівників вільногірського комбінату.
У 2017 році лікувально-оздоровчий сезон на філії «ВГМК» розпочався новим напрямком з оздоровлення та лікування у санаторії «Хорол», м. Миргород. Цей санаторій надає практично весь спектр послуг з лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, як у дорослих, так і у дітей в супроводі батьків. Не менш добре в санаторії лікують цукровий діабет, патології ендокринної системи, захворювання органів дихання, органів опорно-рухового апарату, нервової системи, серцево-судинні та гінекологічні захворювання. На оздоровлення працівників філії за цим напрямком у першому кварталі витрачено 66,225 тис. грн, у другому – 72,576 тис. грн.
Починаючи з лютого, працівники філії «ВГМК» оздоровлюються та проходять курс лікування у санаторії-профілакторії «Іршанськ» філії «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат», який вже добре відомий робітникам комбінату та має багато схвальних відгуків трудящих.
Добре зарекомендували і користуються значною популярністю у працівників комбінату бази відпочинку філії «ВГМК», розташовані в мальовничих, екологічно чистих лісових зонах на берегах Дніпра, де створені всі необхідні умови для повноцінного сімейного відпочинку.
На філії «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» не менш відповідально та цілеспрямовано ставляться до здоров’я своїх працівників та дітей трудящих. За минулий рік на базі іршанського санаторію-профілакторію та ДСОЦ «Горизонт» було оздоровлено 98 дітей працівників філії на загальну суму 367 тис. грн.
Трудящі, члени їхніх родин та пенсіонери філії «ІГЗК» у минулому році лікувалися й оздоровлювалися на базі свого санаторію-профілакторію. Витрати компанії на це склали 4,2 млн грн. В 2017 році філія планує оздоровити 1000 працівників підприємства (це більше половини працюючих) і членів їхніх сімей, на що витратить 5,7 млн грн. «В 2016 році на базі санаторію-профілакторію було оздоровлено 954 працівника ПАТ «ОГХК» з яких 225 – діти, – розповідає головний лікар санаторію-профілакторію «Іршанськ»  Олександр Примасюк. – Сторонніх  відпочиваючих оздоровилось 339 чоловік, а за сім заїздів 2017 року було оздоровлено 437 працівників «ІГЗК», з них – 41 дитина, сторонніх відпочиваючих – 131 людина. На даний час відбувається реконструкція кімнат першого поверху санаторію-профілакторію в кількості 26 ліжко-місць, тому тимчасово зменшена можливість прийому відпочиваючих.
Перевагою нашого санаторію є можливість проходження лікування, реабілітації та профілактики захворювань без відриву від виробництва. План лікувально-оздоровчих процедур та режим роботи кабінетів пристосований як для працівників філії «ІГЗК», так і для сторонніх осіб».
Напрямок роботи санаторію-профілакторію – відновлювально-реабілітаційне лікування серцево-судинної, шлунково-кишкової, імунної систем, опорно-рухового апарату та захворювань шкіри. Лікування в санаторії проводиться за допомогою сучасних методів і засобів ультразвуку, електричного поля ультрависокої частоти, ультрафіолетового випромінювання, електрофорезу, магнітотерапії, лазеротерапії, електросвітлолікування, установок для проведення ампліпульса (електромасажу), дарсонвалізації, пресотерапії, гіпербаричної оксигенації (камера локального від’ємного тиску), небулайзерних інгаляцій.
Тут застосовують кисневі коктейлі, фітотерапію, озокерит, спелеотерапію, гірудотерапію та лікування грязями озера Сиваш. Відділення гідротерапії проводить мінерально-кисневі, йодо-бромні, сірководневі, скипидарні і перлинні ванни, циркулярний, висхідний душ і душ Шарко, гідромасаж, а також проводиться ручний масаж. Для лікування хворих на остеохондроз, який останніми роками називають «хворобою століття», в здравниці з успіхом застосовують фракційні методи підводного витяжіння хребта. В санаторії функціонують гінекологічний та стоматологічний кабінети.
На базі санаторію-профілакторію проводяться збори спортивних команд з усієї України з волейболу, баскетболу, футзалу, легкої атлетики та східних єдиноборств, плавання та інше. Санаторій-профілакторій має WI-FI мережу безлімітного доступу до інтернету.
Тому не дивно, що санаторій-профілакторій користується популярністю і, зазвичай, щороку в «Іршанську» лікується та оздоровлюється більше, ніж півтори тисячі людей.
Валентина Самофал