ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Clariant набуває Huntsman

Clariant набуває Huntsman
Clariant набуває Huntsman

15.06.2017

Вихід з кризи не зупинив поглинання на титановому ринку. Компанії-гіганти продовжують «з'їдати» один одного
 
Автор:
Джек Кескі і Еліс Багджан
 
Коли на початку минулого місяця Пітер Хантсман зустрівся з Харіольфом Коттманом, головою  Huntsman Corp. і Clariant AG стало швидко зрозуміло, що перешкоди, які утримували хімічні компанії від злиття протягом багатьох років, зникли.
«Це не сталося раніше, тому що обидві компанії перебували в постійному процесі придбань, змін, реструктуризації, а, як відомо, рухому ціль зловити складніше», - заявив Хантсман, головний виконавчий директор одноіменної компанії, заснованої його батьком, в інтерв'ю в понеділок. - «Ми поговорили і зрозуміли, що всі ті причини, які зупиняли нас, вже в минулому».
 
Clariant погодився придбати Huntsman за суму близько $ 6,4 млрд., продовживши рекордну хвилю консолідацій в світовій хімічної промисловості. Ця хвиля угод, включаючи майбутнє злиття Dow Chemical Co. з DuPont Co., зміцнила позиції конкурентів Clariant і Huntsman і вплинула на рівень доходів компаній, що призвело до продажу активів і закриття підприємств.
 
Хантсман каже, що обговорював можливу угоду з Коттманом з тих пір, як став генеральним директором швейцарської хімічної компанії вісім років тому. Коли вони знову повернулися до цієї теми в минулому місяці, вони зрозуміли, що компанії мають порівнянну ринкову вартість і завершують плани реструктуризації, тому вони обговорили, хто буде генеральним директором, хто буде головою правління, де буде знаходитися головний офіс компанії та як буде сформовано правління.
 
Директор директору
 
«Це ті питання, які було необхідно вирішити на рівні генеральних директорів, перш ніж зібрати управлінські команди разом», - сказав Хантсман. «Якби ми обидва могли вийти за рамки наших власних потреб і бажань, ми змогли б досягти згоди про угоду. І ми змогли».
 
В ході телефонної конференції Коттман погодився поступитися кріслом генерального директора, і це сприяло продовженню переговорів. З тих пір, як він очолив Clariant, він запобіг кілька спробам поглинання компанії конкурентами. Два роки тому швейцарська компанія Muttenz була об'єктом спроби поглинання Evonik Industries AG.
Хантсман буде призначений генеральним директором нової компанії, а місця в правлінні будуть рівномірно розподілені між представниками кожної компанії. Коттманн буде обраний головою правління, а засновник і голова правління Huntsman Джон Хантсман виконуватиме функції почесного голови.
 
Акції Clariant виросли на 3,5 відсотка, закрившись на позначці 21,59 франка за акцію на біржі в Цюріху. З початку року, зростання акцій склало 23 відсотки, завдяки чому ринкова вартість компанії досягла 7,2 мільярда франків ($ 7,4 млрд.). Зміни в котируваннях акцій Huntsman були незначними - на рівні $ 26,48 о 13:19 на біржі в Нью-Йорку; вартість компанії оцінюється в $ 6,3 млрд.
 
Економія витрат
 
За словами Пітера Хантсмана, менеджери компаній почали роботу над деталями угоди близько трьох тижнів тому і закінчили кілька днів тому. Компанії очікують, що угода принесе щорічну економію коштів в розмірі $400 млн.
Продукти компаній і більшість додаткових пропозиції майже не перетинаються, каже Хантсман. Так, за його словами, HuntsmanClariant зможе надати автовиробникам, таким як BMW AG, більш широкий набір продуктів, від подушок з поліуретану для сидінь до покриттів та рідин.
«Об'єднана компанія повинна мати більш високу маржу, більш спеціалізований профіль, орієнтований на отримання прибутку та більш низькі фінансові важелі», - говорить Джеймс Шихан, аналітик з Suntrust Robinson Humphrey Inc. За його словами, те, що компанія базується в Швейцарії, також передбачає щорічні податкові пільги в розмірі $ 25 млн.
Акціонери Huntsman отримають 1.2196 акцій нової компанії за кожну акцію, що їм належить, а частка Clariant складе 52 відсотки, згідно спільній заяві компаній.
 
Публічна компанія
 
Джон Хантсман шукав велику угоду з моменту публічного розміщення акцій компанії в 2005 році. У березні він заявив, що компанія розглядає велику угоду після відділення свого пігментного бізнесу в середині року.
«Злиття принесе користь Clariant, оскільки компанія зможе збільшити свою присутність в світі, особливо на стратегічно важливих ринках США і Китаю», - говорить аналітик Vontobel Вікторія Кручевска.
Головний офіс нової компанії буде знаходитися в Праттельн, Швейцарія, а її операційний центр буде знаходитися в Те-Вудлендс, Техас, де базується Пітер Хантсман.
 
Акції
 
За словами аналітика Баадера Гельвеа, існує «велика» ймовірність того, що Clariant, яка є метою №1 в секторі, отримає іншу пропозицію. Запланована комбінація з Huntsman виглядає «оборонною», йдеться в його коментарі.
«Ми ніколи не відчували себе або вважали себе кандидатом на поглинання», - заявив Коттманн під час телефонної конференції. - «Для мене, було б дуже дивно, якби була інша компанія, яка могла б створити такий же або більший потенціал, ніж той, який створюють ці дві компанії разом, або яка б могла б виглядати більш переконливою на ринку».
 
Джерело: https://bloomberg.com