ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Заробітчани повертаються

Заробітчани повертаються
Заробітчани повертаються

16.06.2017

Погіршення економічної ситуації в Україні призводить до того, що українці масово звільняються з підприємств та їдуть на заробітки до найближчих країн: Росії, Польщі, Чехії тощо. Але чи краща це перспектива працювати за кордоном?
Якщо ще в першу хвилю від’їзду наших заробітчан до Польщі і роботу знайти було легше, і заробітна плата була вищою, то зараз ставлення польських роботодавців до українців змінилося: вимоги завищені, умови праці жорсткіші, зарплати нижчі, тому що самі ж українці збільшили ринок трудової сили масовою міграцією до країн «більших грошей».
Не кращий ринок заробітку і в Росії. Працівник філії «Іршанський ГЗК» Олександр Головійчук розповів нам свою історію заробітків. «У зв’язку з економічною кризою в країні сталося так, що в моїй сім’ї стало бракувати коштів, тож я був змушений звільнитись з підприємства, хоча до цього 14 років працював на комбінаті, – розповів Олександр. – Для того, щоб забезпечити свою сім’ю (у мене 4 дітей), довелося шукати більший заробіток. Одна фірма набирала бригаду з монтажу металоконструкцій. Поїхало нас п’ятеро чоловік і ми працювали два місяці. У підсумку я отримав грижу, зірвав спину, тому що робота складна – по 12 годин на день, ще й без вихідних. Заробіток був нормальним, але умови праці важкі. О 8 ранку вже на роботі, о 8 вечора закінчували, ніч відпочинку і знову на роботу».
Отримавши оплату за свої труди, Олександр повернувся додому на лікування, а через місяць поїхав знову за кордон. По закінченню місяця зарплату йому вже не заплатили, посилаючись на те, що рахунки заблоковано. Обіцяли гроші надіслати потім, але так ніхто їх і не відправив.
Після всіх цих подорожей Олександр повернувся працювати на комбінат. Він не один із тих, кого філія «ІГЗК» прийняла назад на роботу. За останній час таких робітників було шестеро – електромонтер, муляр, водій, електрогазозварник, токар та електрослюсар.
«Звичайно, заробити гроші можна, – резюмує заробітчанин Олександр, – але все одно завжди тягне додому і до сім'ї. Та й ставлення там до нас неповажне. Умови праці дуже тяжкі, а з зарплатнею можуть ошукати».
Висновок можна зробити тільки один: перш ніж вирушити у подорож за «великими грошима», слід добре зважити всі «за» та «проти» та поміркувати, чи варте воно того, щоб залишити свою сімю та втратити своє здоров’я на чужині. Адже немає жодних гарантій, що після повернення на вас впевнено чекатиме колишній роботодавець (тим паче у депресивних регіонах), та радо зустріне сім’я. Трапляються непоодинокі випадки, коли дружина чи чоловік вже не чекають свого годувальника вдома, який повернувся з міграції, та влаштовують особисте життя з іншими.
Вирушаючи на закордонні заробітки, пам’ятайте, що можете втратити все, не придбавши нічого.
 
Фото: TV5