АТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | «ВГМК» випускатиме новий вид продукції

«ВГМК» випускатиме новий вид продукції
«ВГМК» випускатиме новий вид продукції

07.07.2017

У червні на філії «ВГМК» було встановлено обладнання компанії «Multotec», що раніше було задіяне у виробничому процесі філії «ІГЗК». Це дозволило підприємству налагодити випуск нового виду продукції – мокрих кварцевих пісків марки ВС-30. Про це розповів головний інженер збагачувального виробництва філії «ВГМК» Олексій Рябінін.
 
  • Як виникла ідея переміщення модулю?
За його словами, у червні минулого року на базі філії «ІГЗК» пройшла виїзна нарада, у якій взяли участь представники філії «ВГМК»: головний інженер філії Олександр Прокопенко, головний збагачувач Андрій Колесник, головний інженер ЗВ Олексій Рябінін. Разом з керівництвом АТ «ОГХК» та філії «ІГЗК» було прийнято об’єктивне рішення про передачу за внутрішнім переміщенням модуля гвинтових сепараторів компанії «Multotec Group» для отримання нового виду продукції у вигляді пісків мокрих кварцевих марки ВС-30, що використовуються у скляній промисловості для виробництва листового скла та скляної тари. Цей продукт матиме вологість до 7%.
На збагачувальному виробництві було проведено роботи з проектування, введення до технологічного ланцюжка. Ремонтно-монтажним управлінням було виконано усі роботи з монтажу майданчика, ліній живлення.
«20 червня поточного року було завершено усі монтажні роботи, виконано повну зборку на дільниці ОФП, і 21 червня зроблено перший пробний пуск даного вузла. А до 29 червня на збагачувальному виробництві проводилося повне комплексне випробування разом зі спеціалістами науково-дослідної лабораторії ЦЗЛ, спеціалістами техвідділу та контрольно-налагоджувальної групи фабрики з ціллю визначення об’ємно-якісних параметрів роботи цього вузла», - розповідає Рябінін.
Чи буде цей продукт користуватися попитом?
 – Думаю, що потенційні покупці знайдуться досить швидко. Наразі ми випускали сухі піски ВС-30, які є дорогим видом продукції, оскільки для його отримання використовується сушка у печах із застосуванням  газу.
 – Скільки вологих пісків зможемо отримувати завдяки цьому модулю?
 –Обсяг виробництва ДОФП дозволяє отримувати до 50 тис. т у місяць формувальних пісків. Якщо проект буде успішним в плані виробництва та реалізації продукції, є передумови до нарощування об’ємів ВС-30 вологого. У планах – вихід на 8 тис. т у місяць з формуванням запасу 20 тис. т на зимовий період, оскільки використання води у даній технології не дозволяє працювати взимку.
 – Дана продукція використовується лише у скляній промисловості?
 – Не тільки. Спектр застосування вологих пісків ВС-30 досить широкий – вони можуть використовуватись як формувальний пісок та пісок для будівництва.
 – Якими були витрати на втілення цього проекту?
 – Більшість робіт ми виконували силами нашого підрозділу. Фактично витрати склали лише за 5,5 т металопрокату та на роботи з монтажу майданчиків обслуговування і самого модуля гвинтових сепараторів «Multotec». Крім того, частково були використані ресурси збагачувального виробництва.