ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ПАТ «ОГХК» витратила майже 40 млн грн на оновлення транспортного парку «ВГМК»

ПАТ «ОГХК» витратила майже 40 млн грн на оновлення транспортного парку «ВГМК»
ПАТ «ОГХК» витратила майже 40 млн грн на оновлення транспортного парку «ВГМК»

24.07.2017

21 липня на філію «ВГМК» прибула довгоочікувана важка техніка – чотири автомобілі «БелАЗ–75473» вагопідйомністю  45 т та автобус «ПАЗ» на загальну суму 35 млн грн. Це стало першою суттєвою інвестицією компанії у оновлення транспортного парку філії, яка дозволить суттєво наростити розкривні роботи власними силами.
 
Майже п’ять років Вільногірский гірничо-металургійний комбінату не оновлював основні фонди та, власне, транспортний парк. Як відомо, по закінченню оренди комбінат опинився у ситуації, коли стара транспортна техніка була зношеною, а нова, придбана орендарем, залишила комбінат одразу після завершення оренди. Тож, останні три роки  ОГХК змушена залучати сторонні фірми, аби виконати план по розкривних та добувних роботах, що лягає значними витратами на собівартість кінцевої продукції філії. «Впродовж останніх 5 років основні фонди на філії «ВГМК» не оновлювалися, не закуповувалося обладнання та технічні засоби, – говорить головний інженер філії Олександр Прокопенко
Аби змінити цю економічно недолугу ситуацію, керівництво компанії вирішило вкладати кошти в оновлення власного транспортного парку, зокрема, важкої кар’єрної техніки. Саме тому придбання чотирьох БелАЗів на ВГМК – вкрай важлива подія для компанії та комбінату. «Це дуже довгоочікуване постачання, – коментує заступник керівника гірничо-транспортного виробництва (ГТВ) Іван Гончар. Оскільки автомобілі «БелАЗ» і автобуси, що є на підприємстві, мають дуже значний технічний знос, нам вкрай були потрібні ці машини для виконання планових виробничих завдань та перевезення персоналу».
 
У поточному році філія ВГМК запланувала вельми значний обсяг розкривних робіт, а плани на 2018 ще амбіційніші. Як пояснює Олександр Прокопенко, аби виконати ці плани, компанії потрібно залучати ще більше важкої кар’єрної техніки  «Ми порахували, що для виконання поставленої мети з розкриву порід, нам не вистачає БелАЗів. До чотирьох вже придбанних 45-тонних машин, нам потрібно придбати ще мінімум 4 таких самих. В іншому випадку нам не обійтися без залучення сторонніх організацій, послуги яких досить дорогі. Аби успішно конкурувати на титановому ринку, ми маємо знижувати цю статтю витрат у собівартості продукції. Інвестиції у придбання важкої техніки – краще рішення у цій ситуації, адже воно дозволяє виконувати авторозкрив, і видобування  рудних пісків власними силами», - говорить Прокопенко.
Саме тому ПАТ «ОГХК» продовжує модернізацію як транспортного парку філії, так і збагачувального виробництва. «У минулому і поточному роках компанією було придбано нове обладнання для збагачувального виробництва та нова автотранспортна техніка для гірничо-транспортного виробництва», - розповідає головний інженер філії. За його словами, саме в рамках програми ОГХК з оновлення автопарку й були отримані чотири БелАЗи на загальну суму близько 34 млн грн і автобус на суму більше 1 млн грн.
Нагадаємо, що нещодавно компанія придбала для філії «ВГМК» також п’ять вантажно-пасажирських автомобілів «УАЗ»-Фермер, дві машини «Нива», новий автомобіль «ГАЗель» та «ПАЗ» загальною вартістю близько 6 млн грн. Застосування цих автомобілів значно розширило можливості підрозділу ГТВ.
 
На думку виконуючого обов’язки голови правління ПАТ «ОГХК» Олександра Гладушка, подальше оновлення автопарку ВГМК, яке планує ОГХК, значно підвищить власний виробничий ресурс філії, що надто важливо при запланованому нарощуванні розкривних та добувних робіт. «Капіталовкладення в придбання нової важкої техніки та пасажирського транспорту, є економічно виправданими та, по суті, розв’язують нам руки. Ми можемо збільшувати  виробництво титанової продукції та займати більшу нішу на світовому ринку, гідно конкуруючи з іншими гравцями, насамперед, показниками собівартості. З огляду на це ми маємо наміри продовжувати оновлення парку техніки. І не лише на ВГМК, а й на іншій філії – «ІГЗК».
Зокрема, найближчим часом філії отримають ще декілька одиниць пасажирського транспорту – автомобілі Renault Duster, мікроавтобус Ford Transit, та навантажувачі Toyota.