ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ПАТ «ОГХК» нарощує витрати на виробництво

ПАТ «ОГХК» нарощує витрати на виробництво
ПАТ «ОГХК» нарощує витрати на виробництво

09.08.2017

За міжнародними стандартами фінансової звітності 1 півріччя 2017 року ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» завершило з позитивними фінансовими показниками.
Чистий прибуток компанії склав 302,7 млн грн, чистий дохід від реалізованої продукції – 1,306 млрд грн, показник EBITDA  - 490,4 млн грн. Порівняно з 1 півріччям 2016 року компанія збільшила чистий дохід майже на 16%, знизила показник чистого прибутку на 25%, показник EBITDA у досліджуваному періоді знизився майже на 7%.
Зростання чистого доходу ПАТ «ОГХК» пояснюється збільшенням об’ємів продажу продукції на експорт та зростанням цін на світових ринках. «Поступове відновлення попиту на титановому ринку світу, яке відбувається з кінця минулого року, та кропітка праця відділу збуту компанії дозволили філії «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» в 2,3 рази збільшити відвантаження ільменітового концентрату на експорт. Філія відправила іноземним споживачам за цей період 414 тис. т продукції, що майже дорівнює річним можливостям комбінату з виробництва», - розповідає виконуючий обов’язки голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
Філія «ВГМК», за його словами, нарощує збут порошкових концентратів, зокрема цирконових, які користуються неабияким попитом у світі, та зменшує залишки основної продукції – ільменітового та рутилового концентратів.
Зацікавленість з боку іноземних компаній у продукції ОГХК, підігріта оживаючим ринком, дозволила у першому півріччі переламати тенденцію накопичення продукції на складах та дозволила перейти до їх вивільнення  шляхом нарощування експортних відвантажень. «Можна впевнено констатувати, що філії збільшують відвантаження продукції, яка до цього року відлежувалася на складах», - говорить Гладушко.  
Відновлення попиту на титанову сировину вимагає від компанії стрімкого нарощування присутності на світових ринках. Задля цього ПАТ «ОГХК» прийняло стратегічно важливе рішення – збільшити видобуток титанових руд, їхню переробку, та нарощувати виробництво. Зокрема, філія «ВГМК» у першому півріччі поточного року збільшила видобуток на 34,9%, розкрив – на 69,6%. 
Збільшення витрат на всі ці види робіт, а також здорожчання енергоносіїв, збільшення заробітних плат працівникам філій у квітні поточного року на 10% призвело до підвищення собівартості  реалізованої продукції ПАТ «ОГХК» на 57,30%. Саме ці статті витрат компанії стали причиною зниження чистого прибутку та показника EBITDA  у січні-червні 2017 року.
«Поступовий вихід світових сировинних ринків з кризи нарешті дозволив нам  нарощувати продаж продукції та планувати подальше збільшення виробництва, - говорить Олександр Гладушко. - Вперше за три роки існування компанії на титановому ринку ми вклали більше 40 млн грн інвестицій в оновлення транспортного парку філій, який морально та матеріально зношений. Ми й надалі не шкодуватимемо сил та коштів, аби оновлювати виробництво і техніку комбінатів та встигати за світовими тенденціями міжнародних ринків», - прогнозує Олександр Гладушко.