ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ПАТ «ОГХК» увійшло до Топ-10 прибуткових державних підприємств України

ПАТ «ОГХК» увійшло до Топ-10 прибуткових державних підприємств України
ПАТ «ОГХК» увійшло до Топ-10 прибуткових державних підприємств України

28.08.2017

Об’єднана гірничо-хімічна компанія опинилася на дев’ятому місці серед найбільших державних підприємств України за фінансовими результатами 2016 року. Про це свідчить фінансова звітність підприємств державного сектору, опублікована на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України (МЕРТ).
У рейтингу, складеному спеціалістами компанії на базі звітності МЕРТ, компанія випередила за показниками чистого прибутку такі підприємства, як ДП «МТП «Южний», ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та НАК «Енергоатом». Попереду ОГХК виявилися ДП «Укрхімтрансаміак», ПАТ «Турбоатом» та інші великі підприємства машинобудівної, транспортної, портової на енергетичної галузей.
Відзначимо, що у 2015 році Об’єднана гірничо-хімічна компанія не потрапила до ТОП-100 найбільших державних підприємств України, складеного міністерством. Її взагалі не було згадано у рейтингу найбільш прибуткових підприємств державної форми власності. Тож,  колектив компанії  пишається своїми здобутками та тим, що компанію визнано на такому високому рівні.
«Нам дуже приємно, що наше товариство досягло такого високого фінансового результату на рівні найбільших державних підприємств країни, підкресливши тим самим свою роль у плануванні державної соціально-спрямованої політики. Адже за цими цифрами стоїть не лише показник високого результату роботи багатотисячного колективу компанії. Присутність у ТОП-10 це, у першу чергу, податкове навантаження, яке компанія готова достойно нести у ці нелегкі для України економічні часи», - вважає виконуючий обов’язки голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
Нагадаємо, за результатами 2016 року компанія сплатила близько 700 млн грн різних податкових платежів до бюджетів різних рівнів та увійшла до ТОП-5 найбільших у країні державних платників дивідендів.   
Зауважимо, що чистий прибуток у розмірі 643,7 млн грн у 2016 році компанія отримала, коли завершила корпоратизацію та перетворилася з унітарного підприємства на публічне акціонерне товариство. Фінансовий результат компанії підтверджено міжнародною аудиторською компанією. Це, на думку Гладушка, має полегшити аналіз діяльності ОГХК потенційним інвесторам.


 ТОП-10 найбільших прибуткових державних підприємств України 2016


1 НАК "Нафтогаз України" 22,532 млрд грн

2 ДП "КБ Південне ім. Янгеля" 4,299 млрд

3 ДП "Адміністрація морпортів України" 3,854 млрд

4 ДП "НЕК "Укренерго" 3,012 млрд

5 ПАТ "Укргідроенерго" 2,213 млрд

6 ДП "Міжнародний аеропорт  "Бориспіль" 1,386 млрд

7 ПАТ Турбоатом" 1,065 млрд

8 ДП "Укрхімтрансаміак" 650 млн

9 ПАТ "ОГХК" 644 млн

10 ДП "МТП Южний" 581 млн

Джерело: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України