ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Нові площі дозволять філії «ІГЗК» отримати майже 700 тис т готової продукції

Нові площі дозволять філії «ІГЗК» отримати майже 700 тис т  готової продукції
Нові площі дозволять філії «ІГЗК» отримати майже 700 тис т готової продукції

13.09.2017

Надані 30 серпня Кабінетом міністрів України дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення трьох земельних ділянок на території Коростенського та Хорошівського районів Житомирської області загальною площею 154 га дають можливість філії «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» почати розробку зазначених площ на території Турчинецького та Шершнівського лісництв.
«Ми очікуємо, що розробка нових ділянок Межирічного родовища  дозволить нам додатково видобути 19 млн т. титанових руд та отримати понад 700 тис т. ільменітового концентрату. «Це суттєве збільшення виробництва філією та впевненість у стабільній роботі ІГЗК протягом найближчих декількох років», - коментує виконуючий обов’ язки голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
За його прогнозами, до освоєння 154 нових га філія зможе приступити не раніше 2019 року. Адже попереду ще підготовка до переробки руд. Філії доведеться здійснити  суттєвий об’єм робіт з підготовки територій до видобутку та перенести всю необхідну інфраструктуру на місце розкривних робіт.
Погоджень уряду компанія чекала понад 1,5 роки. Вони відкривають перед філією серйозні виробничі перспективи, повідомляє директор філії «ІГЗК» Віктор Сівченко. За його словами,  розробка згаданих площ забезпечить завантаження виробництва та убезпечить комбінат від простою. Адже за попередніми розрахунками близько 700 тис т ільменітового концентрату - це майже трирічна норма виробництва при поточному завантаженні збагачувальних фабрик.
Рішення уряду вкрай важливі для компанії. Справа в тім, що існуючих площ, що знаходяться у обробітку філією, вистачить ненадовго. Три працюючих наразі кар’єри мають строки відпрацювання 2017-2026 роки. Поточного року кар’єр №7 вже перейшов на вторинну переробку промпродукту та має низькі показники виходу корисної продукції. Кар’єр №9 вичерпає свій ресурс у 2018 році. В роботі, таким чином, залишиться лише один кар’єр - №8. Цього надто мало для розвитку виробництва.
До розробки вказаних ділянок ІГЗК планує долучити наявну техніку, устаткування та обладнання, а також фабрики з виробництва чорнового концентрату кар’єрів №7,8,9 до збагачення титанових руд з нових площ, розповідає Віктор Сівченко. Ще філія має компенсувати державі збитки за вирубані лісові площі у розмірі близько 200 млн грн.
«Перспективність гірничої справи оцінюється за наявністю виробничих запасів.  Без наробок таке виробництво приречене. Компанія робить усе можливе, щоб забезпечити виробниче майбутнє своїх комбінатів. Трудовий колектив ОГХК має відчувати надію та впевненість у завтрашньому дні. Вона полягає у наявності фронту розкривних, добувних та збагачувальних робіт. І ми працюємо над їхнім нарощуванням», - говорить Олександр Гладушко.