ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ПАТ «ОГХК» подарувало іршанській громаді гуртожиток

ПАТ «ОГХК» подарувало іршанській громаді гуртожиток
ПАТ «ОГХК» подарувало іршанській громаді гуртожиток

18.09.2017

В кінці серпня Іршанська селищна рада прийняла на баланс гуртожиток, що належав філії «ІГЗК» ПАТ «ОГХК» по вул. Садовій, 24 у Іршанську. У ньому мешкає близько 300 людей, приблизно третина яких працює на нашому комбінаті.
Мешканці гуртожитку давно прагнули отримати права власності на це житло та лише ПАТ «ОГХК» розглянула їхнє побажання. Протягом останніх років до Іршанської селищної ради неодноразово надходили звернення від громадян селища, мешканців цього гуртожитку сімейного типу, балансоутримувачем якого є філія «ІГЗК» ПАТ «ОГХК» щодо їх бажання приватизувати житлові кімнати, в яких вони проживають.
Керівництво компанії пішло на зустріч громаді та своїм працівникам, які хотіли отримати право власності на помешкання у гуртожитку, адже таке право передбачено їм українським законодавством. А саме - частиною 2 ст. 4 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 04.09.2008 року № 500-VI, який набрав чинності з 01.01.2009 року, визначено, що громадяни, які проживають у гуртожитках, що перебувають у власності підприємств, установ, організацій, утворених в процесі корпоратизації чи приватизації, набувають право на приватизацію займаних жилих кімнат після передачі таких гуртожитків у комунальну власність та за умови, що вони фактично проживають у таких гуртожитках правомірно і тривалий час (не менше п'яти років).
Йдучи назустріч побажанням іршанців, що мешкають у гуртожитку, Іршанською селищною радою було розроблено Положення про приватизацію гуртожитків на території селища, відповідно до якого право на приватизацію жилих кімнат у гуртожитках мешканці гуртожитків мають після передачі цих об´єктів до комунальної власності територіальної громади селища.
Тож, коли Іршанська селищна рада звернулася до керівництва ПАТ «ОГХК», філії «ІГЗК» з пропозицією розглянути питання щодо безоплатної передачі до комунальної власності Іршанської об´єднаної територіальної громади гуртожитку сімейного типу по вулиці Садовій, керівництво компанії не стало заперечувати проти такої ініціативи. А наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 1041 від 20 липня поточного року  про передачу робочого гуртожитку сімейного типу з балансу ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» у комунальну власність Іршанської об´єднаної територіальної громади фактично став стартом процесу, якого так чекали не байдужі іршанці.
17 серпня комісія з питання безоплатної передачі гуртожитку, до складу якої входили представники Іршанської селищної ради, КП «Іршанське комунальне підприємство», міністерства, філії «ІГЗК» ПАТ «ОГХК», було підписано акт приймання-передачі гуртожитку з майном гуртожитку, а 23 серпня перехід гуртожитку на баланс селищної ради було погоджено місцевими депутатами.
Щорічно на утримання цього об’єкту компанія витрачала понад 2 млн грн. Балансова вартість гуртожитку на момент приймання-передачі складала 8,175 млн грн.
«Ми з розумінням поставилися до бажання наших працівників та інших мешканців селища, які не один рік мешкають у гуртожитку, надбати право власності над цими житловими площами. Сподіваємося, що незабаром вони реалізують своє право на приватизацію та відчують повноту почуття господаря своєї оселі. Такі кроки назустріч своїм працівникам потрібні задля підвищення продуктивності праці та лояльності до компанії», -  коментує виконуючий обов’язки голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко.