ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Екологічні інспекції знизили поставки двоокису титану з Китаю

Екологічні інспекції знизили поставки двоокису титану з Китаю
Екологічні інспекції знизили поставки двоокису титану з Китаю

22.09.2017

Екологи Китаю кілька місяців поспіль перевіряють місцеві рудники з випуску TiO2 на предмет недотримання екологічних норм - забруднення навколишнього середовища. Тільки в штаті Панчьжіхуа, де зосереджені великі потужності по переробці ільменіту в пігмент, може бути закрито 73 рудника. Інші гравці бачать в цьому перспективу зростання своїх відвантажень титанової сировини і деякого зростання цін на нього.
Серія перевірок з охорони навколишнього середовища в титановій промисловості Китаю призвела до зниження показників виробництва у місцевих виробників і звуженню пропозиції по деяких продуктах, викликавши занепокоєння учасників ринку з приводу впливу на ринкові ціни.
Незважаючи на те, що вересень, як правило, є піковим сезоном для продажу TiO2 в Китаї, через перерив, пов'язаних з екологічними інспекціями, середня завантаженість компаній цього літа склала лише близько 50%.
За даними Китайської асоціації TiO2, низка перевірок не тільки відбивається на виробництві TiO2 в конкретній провінції, але й поширюється на всі провінції й галузі промисловості, включаючи підлеглі сегменти пігментного TiO2, такі як покриття, пластмаси, масла, чорнило та папір.
Лакофарбові компанії виявилися в гірших умовах, оскільки вони обмежені з двох сторін. Ціни на вихідні матеріали зросли в той час як покупці не погодилися на підвищення цін покриттів.
У Паньчжихуа в провінції Сичуань (один з головних центрів виробництва ільменіту в Китаї), територію з прийому шлаку в промисловому парку Цзіньцзян були змушені закрити в кінці липня. За цим послідувало повне закриття всіх хімічних компаній всередині парку, в тому числі кілька заводів з випуску TiO2. Заводи з випуску діоксиду титану відновили виробництво, проте, посилений екологічний контроль з боку центрального уряду може повторитися в кінці цього року.
В кінці червня було призначено нового директора Міністерства охорони навколишнього середовища Китаю, Джиган Лі, який відновив перелік перевірок, які можуть тривати до кінця року. Інспекційна група з центрального уряду повинна охопити всі провінції в 2017 році, і жодна компанія або сектор, будь то велика чи мала, не зможуть обійти контроль.
Гравці титанового ринку вже відреагували на цю ситуацію в Китаї. Ціни на ільменіт, як і на двоокис титану, досі були стабільними, але сезонність і побоювання з приводу балансу пропозиції на тлі поточних перевірок в Китаї спровокували ринок. «З Китаєм трохи скоротилася пропозиція, так як багато виробників знаходяться під пильною увагою з екологічних питань», - прокоментував виконавчий директор компанії Chemours (домінуючий переробник ільменіту в світі) Марк Вергано Він повідомив, що ціни на титанові продукти зросли в «високих однозначних цифрах» за останній квартал, чому сприяє знижений запас у китайських конкурентів.
Багато учасників ринку прогнозували, що ціни на ільменіт можуть зрости слідом за закриттям китайських ільменітових шахт і на фоні більш низьких запасів.
Трейдери повідомили, що доступ до дешевого місцевого ільменіту в Китаї буде залежати від закриття 73 ільменітових рудників в Паньчжихуа, які не відповідають стандартам по забрудненню. За винятком шахт, якими керує Pansteel Group, все ільменітові рудники в цьому районі були закриті. Це вплине на доступність місцевого, дешевого ільменіту, який використовують для змішування з високоякісним.
Другий трейдер сказав, що закриття шахт буде мати ефект доміно, заявивши, що «менші виробники TiO2 будуть страждати», і це додасть тиску на ці фірми. Вони або закриються, або будуть придбані більшими виробниками.
За словами третього трейдера, «підвищений запас в портах», який, як повідомляється, був фактором зниження цін, «в основному це низькоякісний вантаж з Австралії і Південної Африки», який не може використовуватися для отримання TiO2, тому фактичні портові зросли не значно.
 
Незважаючи на вплив китайського фактору, учасники ринку вважають, що будь-який потенційний ріст в результаті закриття шахт може бути пом'якшений наявністю ільменіту, виробленого за межами Китаю.
Таким чином, у решти гравців, в тому числі із України, з'являється шанс «пограти» з цінами на ринку в умовах зниження присутності такого потужного конкурента, як Китай.
Джерело: новини аналітичних агентств