ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | На філію «ВГМК» прибув новенький модуль гвинтових сепараторів «Multotec»

На філію «ВГМК» прибув новенький модуль гвинтових сепараторів «Multotec»
На філію «ВГМК» прибув новенький модуль гвинтових сепараторів «Multotec»

25.09.2017

Інвестиція дозволить збільшити вилучення колективних концентратів та зменшити собівартість готової продукції
На початку вересня на філію «ВГМК» було поставлено модуль гвинтових сепараторів компанії «Multotec» із Африки. Вартість придбаного блоку сепараторів склала близько 3 млн грн. «Ми очікуємо, що  термін окупності вкладених коштів буде незначним, а вартість додаткового колективного концентрату буде істотно вищою. Навіть за умови, що ступінь вилучення збільшиться не на багато, економіка збагачувального виробництва у будь-якому випадку покращиться, оскільки, чим більше концентрату ми вилучаємо з руди, тим нижча її собівартість і краща економіка підприємства в цілому», - коментує капіталовкладення виконуючий обов’язки голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
Це обладнання буде встановлено на дільниці дезінтеграції збагачувального виробництва, а отримана продукція подаватиметься на дільницю гравітації, що означає оновлення цих ділянок сепарації. Модуль буде встановлено у технологічну ланку після конусних сепараторів перед скиданням в хвостові лотки. Таким чином, ми наблизимося до вирішення головного завдання – максимального вилучення з мінімального вмісту. Мова йде про збільшення ефективності роботи за рахунок «контрольної сепарації».
Сепаратори «Multotec» мають суттєву відмінність від тих, що застосовуються на фабриці, розповідає головний інженер збагачувального виробництва Олексій Рябінін За його словами, ефективність гвинтових сепараторів з розділення руд, подібних нашим, теоретично вища на 25%, ніж у діючих сепараторів. «За рахунок цього ми хочемо досягти більшого вилучення колективного концентрату – це основне завдання, яке, на нашу думку, буде вирішено після установки і введення в експлуатацію даного обладнання», - коментує Рябінін. Вузол буде введено в експлуатацію в грудні 2017, а в 1 кварталі 2018 очікується вихід на перші показники, які дозволять оцінити ефективність інвестиції.
 
Будь-яке виробництво несе втрати при переробці сировини. Наразі вони становлять до 1% вмісту важкої фракції в загальній масі хвостів, які транспортуються у хвостосховище зі збагачувальної фабрики. «Ми плануємо зменшити цей показник до 0,8% у загальній масі. Оскільки наш обсяг переробки складає близько 4,5 млн куб. м руди на рік, то 0,2% – це вагомий результат», - каже Рябінін.
 
Збільшення вилучення колективних концентратів при переробці хвостів – актуальна виробнича задача для філії «ВГМК». Збагачувальне виробництво має показати гарну економіку як при переробці хвостів, так  і при переробці руди з нових розроблюваних площ. Тож, встановлення модулів «Multotec» - це інвестиції в більший вихід готової продукції та успішний результат боротьби за здешевлення кожної отриманої тони.
«Встановлення сепараторів «Multotec» - значний крок на шляху модернізації збагачувального виробництва», - вважає Гладушко.