ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | Розкривний комплекс ТК-1 знову в роботі

Розкривний комплекс ТК-1 знову в роботі
Розкривний комплекс ТК-1 знову в роботі

30.09.2017

27 вересня запрацював розкривний комплекс під назвою «Південь» на філії «Вільногірський гірничо-збагачувальний комбінат», який було зупинено на технічні роботи 20 вересня. Робота комплексу дозволить значно економити на розкриві нових площ та збільшити їх об’єми
Як повідомив начальник гірничо-транспортного виробництва (ГТВ) філії Андрій Шульгань, за тиждень силами його підрозділу було здійснено вкорочення забійного конвеєру екскаватора KU-800. Ці роботи дозволять розпочати розкривні роботи на нових рудних пластах ділянки «Південь».
При вкорочені конвеєру було замінено стрічку на нову шириною 2 метри. Задля цього компанія замовила та забезпечила поставку стрічки, витративши на неї 2,4 млн грн.
Переміщення гірничої маси конвеєром - процес дуже важливий технічно і економічно. При зупинці конвеєра не відбувається подача руди з розкривного комплексу, тож, найдешевший вид робіт з розкриву гірничих порід просто неможливий. «Аби не залучати до розкриву та переміщення гірничої маси сторонні організації, ми маємо тримати роботу власного розкривного комплексу на належному рівні. Це дозволяє суттєво заощаджувати кошти на розкривні роботи», - коментує виконуючий обов’язки голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко.
За його словами, переміщення рудної маси зусиллями підрядних організацій  - авторозкрив, в рази дорожче від розкриву власним розкривним комплексом. Тож, відновлення його роботи вкрай важливе для економіки підприємства, говорить Гладушко.
«Поки що по темпах розкриву комплекс «Південь» дещо відстає від комплексу «Північ» та ми намагаємося зрівняти їх у показниках розкритих площ», - говорить Андрій Шульгань.
Річним планом гірничих робіт на дільниці «Південь» заплановано розкрити 5,3 млн куб. м гірничих порід, відповідно на дільниці «Північ» – 5,2 млн куб. м. Виконання плану розкриву вкрай залежить від своєчасної поставки запчастин та матеріалів, розповідає начальник ГТВ Андрій Шульгань. Складна процедура закупівлі запчастин та матеріалів для розкривних комплексів, проведення тендерних закупівель та використання певного проміжку часу на їх виготовлення з боку виробника, можуть істотно вплинути на виконання річного плану.
 
Добутої комплексами ТК-1 та ТК-2 гірничої маси у поточному році вистачає, аби повністю забезпечити  збагачувальне виробництво роботою. За словами Шульганя, до початку грудня буде розкрито той об’єм руди, який потрібен для повної загрузки фабрики у 2017 році та розпочато розрив об’ємів, необхідних збагачувальному виробництву у 2018 році.