ПАТ "ОБ'ЄДНАНА ГІРНІЧО-ХІМІЧНА КОМПАНІЯ" | Новини | ОГХК сплатила майже 580 млн грн податків

ОГХК сплатила майже 580 млн грн податків
ОГХК сплатила майже 580 млн грн податків

21.11.2017

У 2017 році компанія продовжує збільшувати свою вагу серед бюджетоутворюючих та соціально відповідальних підприємств України.
Вже третій рік поспіль ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» нарощує свої зобов’язання перед державним та місцевими бюджетами.  Зокрема, за 9 міс. 2017 року компанія сплатила до бюджетів усіх рівнів 579,2 млн грн податків та зборів.
Цей показник значно вищий від аналогічного у минулому році – він зріс на 37,5%. Адже у січні-вересні 2016 року компанія відрахувала до державного та місцевих бюджетів 361,4 млн грн.
Суттєве зростання податкового навантаження у січні-вересні поточного року відбулося за рахунок сплати компанією рекордних дивідендів до державного бюджету у розмірі 321,8 млн грн за 2016 рік у липні цього року. Нагадаємо, ПАТ «ОГХК» у кінці минулого року завершило корпоратизацію та від унітарної організаційної форми перейшло до форми публічного акціонерного товариства, тож компанія мала сплатити державі дивіденди у розмірі 50% від чистого прибутку за попередній рік.
Також Об’єднана гірничо-хімічна компанія у поточному періоді збільшила оплату за користування надрами на 11,7 млн, сплативши державі 103,8 млн грн цього податку.
У 2017 році ПАТ «ОГХК» мотивувала своїх працівників підвищенням тарифних ставок та окладів, унаслідок чого зросли відрахування єдиного соціального внеску на 17% або до 75 млн грн. Витрати на заробітну плату в компанії за згаданий період зросли з 278,6 млн грн до 349 млн грн.  
Загалом, за 9 міс. 2017 року ПАТ «ОГХК» сплатило усіх податків та обов’язкових платежів, заробітної плати у тому числі, на суму 1,003 млрд грн. Аналогічний показник у минулому році складав 701,6 млн грн.  
Таким чином, ПАТ «ОГХК» з року в рік підтверджує імідж державного підприємства, від якого залежить наповнення державного та місцевих бюджетів України, підвищуючи тим самим власну соціальну відповідальність перед українськими громадянами.
«Ми розуміємо, наскільки важливою є роль підприємств з державною формою власності у становленні країни у період економічного спаду та бойових дій на сході. Ми раді тому, що наша компанія через сплату податків підвищує соціальні стандарти в Україні, зокрема, може долучитися до таких важливих процесів, як оновлення  базових соціальних інституцій – освіти, медицини. Ми горді тим, що робимо вагомий внесок у підвищення обороноздатності країни. Ефективна діяльність ОГХК дозволяє збільшувати видаткову частину державного бюджету на підвищення зарплат та пенсій українцям», - коментує в.о. голови правління ПАТ «ОГХК» Олександр Гладушко.